Gözleriyle boya fışkırtan sanatçı, NFT’ler, Dünya Haberleri ve En Çok Okunan Haberler oluşturmak için tuvalleri yok ediyor

Gözleriyle boya fışkırtan sanatçı, NFT’ler, Dünya Haberleri ve En Çok Okunan Haberler oluşturmak için tuvalleri yok ediyor

BUENOS AIRES (REUTERS) – ‘Göz boyama’ tekniğiyle tanınan Arjantinli sanatçı Leandro Granato, şu anda yalnızca dijital dünyada var olan sanatı yaratmak için beş eserini yok etti.

Granato, ev yapımı patlayıcı cihazlar kullanarak, değeri 70.000 ABD Doları (95.000 ABD Doları) olan beş eserini havaya uçurarak, değiştirilemez token (NFT) sanat eserleri yarattı.

Granato, “Bu beş eserden ikisi satıldı, ikisi rezerve edildi ve satılacak tek bir tane kaldı. Bu, ikinci bir eser üzerinde çalışmaya başlamam ve ayrıca onları nasıl yok edeceğimi düşünmem gerektiği anlamına geliyor” dedi. .

Bir videoda, Granato’nun, yıkımın kanıtı olarak her alıcıya teslim edilecek tuval kalıntılarını topladığı görülüyor.

Yıllar önce Granato, burun deliklerinden boyayı sokarak ve gözyaşı kanallarından dışarı atarak dünyayı şaşırttı.

Eserlerinin çoğunu yurtdışında sattıktan ve sanat piyasasının güvensizliğini gördükten sonra kripto sanatını keşfetmeye karar verdi.

Bitcoin ve ethereum gibi kripto para birimleri ile alınıp satılan NFT’ler blok zinciri teknolojisini kullanarak sahteciliği sınırlar.

Şüpheciler bir balon uyarısında bulunsa da, NFT pazarı büyüyor ve birçok insanın fiziksel olarak var olmayan ürünlere neden bu kadar çok para harcandığı konusunda kafası karışıyor.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*