Greyhound’un başarısının ardından Apple, daha fazla gişe rekorları kıran film almak istiyor

Greyhound’un başarısının ardından Apple, daha fazla gişe rekorları kıran film almak istiyor

Apple’ın yayın hizmetindeki ilk başarılı oyunlardan biri olan Tom Hanks’in oynadığı 2. Dünya Savaşı draması “Greyhound”, Apple’ı yayın hizmetinde daha fazla uzun metrajlı film başlatmaya teşvik etti. Burapor edildiCupertino teknolojisinin Apple TV+ için ‘Netflix benzeri’ bir strateji benimseyeceğini söyledi. Bu, Apple’ın akış hizmetinde yeni sürümlerin daha hızlı geleceği anlamına gelebilir, muhtemelen ayda bir yeni film.

Fast Company’ye konuşan bir kaynak, Cupertino teknoloji devinin Apple TV Plus’ta yılda bir düzine yeni film yayınlamaya hazır olduğunu söyledi. Bunlardan iki ila dördü, Will Smith’in başrol oynadığı “Greyhound” ve “Emancipation” gibi gişe rekorları kıran türde başlıklar olacaktır. Şu anda, şirket hala birkaç Hollywood stüdyosundan film alıyor. Şirketin, “daha fazla destek direği benzeri uzun metrajlı filmler” için pazarda olduğunu söylediği bildirildi.

Şu anda, Greyhound, akış hizmeti tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen en önde gelen film ve şirkete, filmi sinemalarda yayınlama planlarının COVID-19 nedeniyle değiştirilmesi gerektikten sonra Sony’den satın alması tahmini 70 milyon dolara mal oldu. pandemi. Aksine, Apple TV+’ın mevcut film kataloğu küçük ve düşük bütçeli filmlerden oluşuyor. İlk hafta sonu filmi izleyenlerin yüzde otuzunun aynı zamanda yeni 孉pple TV olduğu tahmin ediliyor. aboneler.

Akış hizmeti ayrıca dizi açısından da ilerleme kaydediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Lauren Beukes’ın “The Shining Girls” adlı romanından uyarlanan bir metafizik gerilim filmi sipariş ettiğini duyurdu. Gösteride başrolde Elisabeth Moss ve baş yapımcı olarak Leonardo DiCaprio yer alacak.

Teknoloji devinin daha fazla film yayınlama konusundaki ilgisine rağmen, bir kaynak şirketin hala kataloğunun çok küratörlü olmasını ve Netflix’inki gibi dağınık olmamasını istediğini açıkça belirtti. Şirket ayrıca küresel pandemi nedeniyle sinemalarda gösterilmeyecek olan filmlere teklif vermek için fırsatlar arıyor. Ayrıca şirket, kataloğunu oluşturmak ve insanları hizmete daha uzun süre abone olmaya teşvik etmek için eski filmler satın alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*