Güç Düğmesi veya Yan Düğme Olmadan iPhone Nasıl Kapatılır

Güç Düğmesi veya Yan Düğme Olmadan iPhone Nasıl Kapatılır

Birçok düzeltme ve nasıl yapılır için iPhone’unuzu yeniden başlatmanızı öneririz. En yaygın yol, güç düğmesini veya yan düğme ile ses düğmesi kombinasyonunu kullanmaktır. Ancak, bu anahtarlar telefonunuzda çalışmıyorsa veya hasar görmüş ve kırılmışsa, o zaman? İşte, fiziksel düğmeleri kullanmadan iPhone’unuzu kapatıp açmanın kolay yolları. Bir göz at.

Face ID’li iPhone’da yan ve ses düğmelerinden birine birlikte basmanız gerekir. Touch ID’ye sahip iPhone’da, kapatmak için yalnızca sağ taraftaki güç düğmesine ihtiyacınız vardır. Hangi modele sahip olursanız olun, aşağıdaki adımlar herhangi bir düğme kullanmadan cihazınızı kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Fiziksel butonlar hasarlıysa veya çalışmıyorsa yukarıdaki adımları izleyerek cihazınızı kapatabilirsiniz. Ancak iPhone’u açmanız gerektiğinde ne yaparsınız? Düşündüğünden daha kolay.

Güç düğmesini veya yan düğmeyi kullanmadan iPhone’u açmak için bir şarj soketine takın. Cihaz otomatik olarak açılacaktır. Kutudan çıkan adaptörü ve kabloyu kullanabilir veya saygın bir üçüncü taraf şarj cihazı kullanabilirsiniz. Ayrıca iPhone’unuzu bir Mac veya PC’ye bağlayabilirsiniz ve açılacaktır.

Not: iPhone pili aşırı derecede boşalmışsa veya cihazı uzun bir süre sonra fişe takıyorsanız, açılması birkaç dakika sürecektir.

Basit bir deyişle, yeniden başlatmak yalnızca cihazınızı kapatıp birkaç saniye sonra tekrar açmaktır. Bunun için yukarıdaki her iki yöntemi de takip edebilirsiniz.

Ancak, güç düğmesi olmadan yeniden başlatmanın başka bir kolay yöntemi daha var. Assistive Touch’ı etkinleştirmeniz ve ardından Yeniden Başlat’a dokunmanız gerekir. iPhone otomatik olarak kapanacak ve açılacaktır (Mac veya PC’de yeniden başlatma gibi). Kaydırıcıyı sürüklemeniz veya şarja takmanız gerekmez. Bu temiz, kullanışlı bir numaradır.

Bu, herhangi bir fiziksel düğme kullanmadan iPhone’unuzu başarıyla kapatabilir, açabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

Ardından, yan düğme ve ses düğmeleri çalışmıyorsa iPhone’unuzu nasıl kilitleyeceğinizi, ses seviyesini nasıl değiştireceğinizi ve ekran görüntüsü alacağınızı merak edebilirsiniz. En kolay yol, tüm bu eylemleri gerçekleştirmek için Yardımcı Dokunma kullanmaktır.

Başka bir seçenek de, 30 saniye boyunca işlem yapılmadığında iPhone’u otomatik olarak kilitleyecek olan Düşük Güç Modunu etkinleştirmektir. Ses düzeyi için Denetim Merkezi’ni veya Müzik ve üçüncü taraf müzik uygulamalarının uygulama içi ses düzeyi denetimlerini kullanabilirsiniz.

Burada da okuyabilirsiniz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*