Her Huawei Mate 8 kullanıcısının yapması gereken 14 ilk şey

Her Huawei Mate 8 kullanıcısının yapması gereken 14 ilk şey

bu Huawei Mate 8 Çinli üreticiden bir başka muhteşem süper telefon. 2015’te bizi büyülediler Nexus 6Pve şimdi neredeyse her şekilde 6P’yi geride bırakan bir telefonla geri döndüler. Mate 8 ABD’de mevcut değil, ancak gerçekten isterseniz bir tane almanız mümkün. Bu güzel cihazı alırsanız, her şeyden önce yapmanız gereken birkaç şey var. İşte Huawei Mate 8 ile yapılacak ilk 13 şey.

1. Telefonun kilidini açmak için parmak izinizi kullanın

huawei mate 8 parmak izi

Bugünlerde giderek daha fazla telefon parmak izi sensörlü geliyor. Mate 8, cihazın arkasında bulunan bir parmak izi sensörüne sahiptir. Bazı insanlar telefonların arkasındaki parmak izi sensörlerinden hoşlanmazlar, ancak phabletler için bu, ulaşmayı çok daha kolaylaştırır. Mate 8’in kilidini parmak izinizle açmak süper hızlı ve çok güvenlidir. Her zaman bir tür güvenlik yöntemi kullanmalısınız ve parmak izi en iyisidir.

  git Ayarlar > Parmak İzi Kimliği

  Seçme Parmak izi yönetimi

  PIN veya Şifre oluşturun

  Seçme Yeni parmak izi ve talimatları izleyin

Şimdi, ekran kapalıyken parmağınızı sensöre basabilirsiniz ve telefon kilit ekranını tamamen atlayacaktır. Herhangi bir güvenlik yöntemi olmadan bir kalıbı izlemekten, bir parola yazmaktan ve hatta kilit ekranında kaydırmaktan çok daha hızlıdır.

2. Kullanıcı arayüzünü küçültmek için görünüm modunu ayarlayın

mate 8 görüntüleme modu

Mate 8’in kullanıcı arayüzünün çok iyi görme yeteneği olmayan biri için yapılmış gibi göründüğünü fark edebilirsiniz. Varsayılan olarak, kullanıcı arayüzü, ölçeklendirme ve ekranda daha fazla bilgi göstermek yerine 6 inçlik ekranı dolduracak şekilde uzatılmış gibi görünüyor. Neyse ki bu, “Görüntüleme Modu” adı verilen bir özellikle ayarlarda ayarlanabilir. Varsayılan “Büyük”tür, ancak bunu “Orta” veya “Küçük” olarak değiştirebilirsiniz.

  git Ayarlar > Ekran

  Seçme Görünüm modu

  Farklı boyutları görmek için üst kısımdaki sekmelere dokunun

  Seçiminizi yaptıktan sonra, öğesine dokunun. Uygulamak

  Musluk tamam telefonunuzu yeniden başlatmak için

3. Özel görevleri gerçekleştirmek için parmak eklemlerinizi kullanın

4nn3eBe - Imgurca

Mate 8, “Knuckle Hareketleri” adı verilen şık bir özelliğe sahiptir. Huawei, ekranda parmak ve parmak eklemi dokunuşlarını ayırt edebilen “Knuckle Sense” adlı çılgın bir teknoloji yarattı. Parmak eklemlerinizle ekrana hafifçe vurarak harika şeyler yapabilirsiniz.

Knuckle Hareketleri şurada bulunabilir: Ayarlar > Akıllı Yardım > Hareketle Kontrol. Sayfanın alt kısmında göreceksiniz Akıllı Ekran Görüntüsü, Çizmek, ve Çift Pencere Hareketi. Üçünün de etkinleştirildiğinden emin olun.

Ekran görüntüsü al

  Bir parmak eklemiyle ekrana iki kez dokunun

– veya –

  Ekranda bir mafsala kuvvetlice vurun

  Ekleminizi, yakalamak istediğiniz alanın etrafında sürükleyin

Ekran kaydını başlat

  İki parmak ekleminizle ekrana iki kez dokunun

Uygulamaları çift pencere modunda açın

  Ekranda bir mafsala kuvvetlice vurun

  Parmak ekleminizi ekran boyunca yatay olarak sürükleyin

Kilit ekranından uygulamaları başlatın

  git Ayarlar > Akıllı Yardım > Hareketle Kontrol > Çizim

  Her harf için açılacak bir uygulama seçin

  Kilit ekranında, bir parmak ekleminizle kuvvetlice dokunun ve harfi çizin

4. En iyi uygulamaları ve oyunları indirin

Huawei Mate 8 DSC00861

Açıkçası, herhangi bir telefonun önemli bir parçası, üzerinde kullandığınız uygulamalar ve oyunlardır. Bir akıllı telefon, bir sürü harika uygulama ve heyecan verici oyun olmadan pek akıllı (veya eğlenceli) değildir. Play Store, aşina değilseniz oldukça göz korkutucu. Sabahları sizi uyandırmaktan pizza sipariş etmeye kadar her şeyi yapabilen kelimenin tam anlamıyla binlerce uygulama var. Nereden başlarsın? Şansınıza, yardımcı olacak bir sürü harika listemiz var.

  Bazı harika oyunlara da ihtiyacınız olacak. Mate 8 büyük, güzel bir ekrana ve güçlü bir işlemciye sahip. Oyun oynamak için harika.

   5. MicroSD kart yuvasından yararlanın

   dostum 8 sd kart

   Bugünlerde MicroSD kart yuvasına sahip amiral gemisi bir telefon bulmak nadirdir. Bulut depolama çok moda, ancak fiziksel depolama için hala söylenecek bir şey var. Mate 8, iki nano SIM kart veya bir microSD kart ve bir nano SIM alabilen bir tepsiye sahiptir. Bir microSD kart kullanıyorsanız 128 GB’a kadar ekstra depolama alanı ekleyebilirsiniz ve bu, aynı miktarda depolama alanına sahip bir bulut depolama aboneliğinden çok daha ucuz olacaktır.

    Cihazın sol tarafındaki küçük deliğe bir ataş veya birlikte verilen SIM aracını kullanın. Tepsi hafifçe dışarı çıkacaktır, böylece tutabilirsiniz.

    MicroSD kartı yukarıda gösterildiği gibi tepsiye yerleştirin.

    Tepsiyi, çıktığı yönde yuvaya geri itin. Bu kadar!

   6. Ana ekran için yeni bir başlatıcı indirin

   arkadaşı 8 başlatıcısı

   Gerçek olalım. Varsayılan “Huawei Home” başlatıcısı, Android’deki diğer her şeyden çok farklıdır. Apple’ın iPhone’undan çok şey ödünç alıyor. Uygulamaların tümü, bir uygulama çekmecesi yerine ana ekranda saklanır. Bunu beğenebilirsin, ama bahse gireriz bunu değiştirmek istersin. Neyse ki Android, Huawei daha da zorlaştırsa bile farklı bir başlatıcı kullanmanıza izin veriyor. İşte nasıl yapılacağı.

    Google Play’den bir başlatıcı indirin (Nova Launcher’ı öneririz)

    git Ayarlar > Uygulamalar

    Seçme ileri altta

    Seçme Varsayılan uygulama ayarları

    Seçme Başlatıcı

    Listeden istediğiniz başlatıcıyı seçin

   Şimdi, Ana Sayfa düğmesine bastığınızda, seçtiğiniz başlatıcıyı göreceksiniz. Bu nasıl özelleştirme?

   7. Animasyonlarda hızı artırın

   huawei mate 8 animasyonu

   Mate 8 bunlardan biridir (eğer değilse en) gezegendeki en hızlı Android telefonlar. Kirin 950 işlemci tam bir canavar. Tek bir şey dışında hemen hemen her şeyi parlıyor: animasyonlar. Lollipop’tan bu yana Android, çok yavaş olan güzel animasyonlara sahipti. Bunun tüm gücünü sergilemek için gizli geliştirici seçeneklerindeki animasyonları hızlandırabilirsiniz. savaş istasyonu telefon.

    git Ayarlar > Telefon hakkında

    Üzerine dokunun Yapı numarası bildirim bir geliştirici olduğunuzu söyleyene kadar art arda

    Bir ekran geri gidin, seçin Geliştirici Seçenekleri

    Çizim bölümüne ilerleyin

    Ayarlamak Windows animasyonu, Geçiş animasyonu, ve animatör süresi ile .5x veya kapalı

   8. Güç planını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın

   huawei arkadaşı 8 güç

   Size Mate 8’i daha hızlı hissettirmenin bir yolunu zaten gösterdik, ancak bu sadece kozmetik bir değişiklikti. Mate 8’i çok daha derin bir donanım seviyesinde daha hızlı hale getirmenin bir yolu var. Huawei’nin Mate 8 ile bu kadar uzun pil ömrü elde etmesinin yollarından biri, “Güç Planları” adı verilen bir özelliktir. Mate 8, varsayılan olarak “Akıllı” güç planını kullanır. Bu plan, dengeli performans için CPU hızını otomatik olarak ayarlar.

   Varsayılan olarak, Mate 8 “Akıllı” güç planını kullanır. Bu plan, dengeli performans için CPU hızını otomatik olarak ayarlar. Normal günlük durumlarda çoğu insan için Akıllı plan en iyi seçimdir. Ancak çok oyun oynuyor ve çok video izliyorsanız “Performans” planını kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

    git Ayarlar > Gelişmiş ayarlar

    Seçme Pil Yöneticisi

    Seçme Güç planı

    Seçmek Verim ve kaydetmek için onay işaretine dokunun

   Not: Pil ömrü, Performans planı ile etkilenecektir. Güç Planı ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

   9. Mate 8’i tek elle kolayca kullanın

   dostum 8 tek el

   Mate 8 çok büyük bir telefon. Bunun etrafından dolaşmak yok. Mate 8 gibi phablet’ler tek elle kullanılmak üzere yapılmamıştır. Neyse ki Huawei, “Tek El Kullanıcı Arayüzü” adlı bir özellik ekledi. Etkinleştirildiğinde, baş parmağınızla her şeye kolayca ulaşabilmeniz için ekranı sola veya sağa doğru küçültür. Telefon hala dev ama en azından kullanıcı arayüzünün her köşesine ulaşabilirsiniz.

    git Ayarlar > Akıllı yardım

    Seçme Tek elle kullanıcı arayüzü

    Seçme Mini ekran görünümü

    Geçişi aç

   Tek Elle Kullanıcı Arayüzü’nü kullanmak için gezinme çubuğu boyunca kaydırmanız yeterlidir. Sağ elini kullanıyorsanız, soldan sağa kaydırın. Solaksanız, sağdan sola kaydırın. Tek El Kullanıcı Arayüzünden çıkmak için ekranın dışındaki siyah alana dokunun. Bu, her zaman sahip olabileceğiniz bir şey değil, ancak bazı durumlarda faydalı olabilir.

   10. Ayarlar’daki hızlı kısayolları özelleştirin

   huawei mate 8 kısayolları

   Çoğu Android telefon gibi, Mate 8’de de sık kullanılan ayarlar için birkaç hızlı geçiş veya “kısayol” vardır. WiFi, Bluetooth, Uçak modu ve El Feneri gibi şeyler bildirim gölgesinden etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Huawei, bu alanda görünen kısayolları özelleştirmenize olanak tanır. Yapması çok kolay ve gelecekte size zaman kazandıracak.

    Bildirim gölgesini aşağı çekin ve Kısayollar üstteki sekme

    ortaya çıkarmak için kısayolları yukarı kaydırın. Düzenlemek buton

    Yalnızca 9 kısayol görüntülenebilir (8 tanesi özelleştirilebilir)

    Yerleri değiştirmek için bir kısayolu başka bir kısayolun üzerine sürükleyin

   11. Gereksiz bloatware ve önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırın

   huawei mate 8 uygulamaları

   Android’in üzücü bir gerçeği, çoğu telefonun muhtemelen istemediğiniz en az birkaç uygulamayla gelmesidir. Bunlar genellikle üreticiden veya operatörden gelen uygulamalardır. Eski günlerde, önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırmak imkansızdı. Neyse ki Google, telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamaları en azından devre dışı bırakmanın bir yolunu ekledi. Mate 8’de tonlarca istenmeyen uygulama yok, ancak birkaç tane var. İşte yapabilecekleriniz.

    git Ayarlar > Uygulamalar

    Burada Mate 8’inizdeki uygulamaların bir listesini bulacaksınız.

    Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin

    için bir seçenek olmalı Kaldır veya Devre dışı bırakmak

   Bazı sistem uygulamaları kaldırılamaz veya devre dışı bırakılamaz. Mirror, Notepad, Health ve daha fazlası gibi önceden yüklenmiş Huawei uygulamalarından bazılarını kaldırabilmelisiniz.

   12. 60 fps’de full HD video kaydedin

   huawei mate 8 kamera

   Mate 8’deki kamera, etrafındaki en iyilerden biri. Huawei, Nexus 6P için kamera konusunda başarılı bir iş çıkardı ve Mate 8 ile de iyi bir iş çıkardılar. Varsayılan olarak tam 1080p videolar kaydetme yeteneğine sahiptir, ancak ayarlarla uğraşırsanız saniyede 60 kare hızında muhteşem 1080p videolar çekebilirsiniz. Daha yüksek FPS, daha yumuşak hareket ve daha gerçekçi bir video anlamına gelir.

    Kamera

    Geçiş yapmak için kaydırın Video mod

    Köşedeki Menü simgesine dokunun

    Seçme Ayarlar

    Seçme Çözünürlük

    değiştir FHD 1080 (16:9, stereo, 60 fps)

   13. Tüm Mate 8 ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenin

   huawei mate 8 kilit kısayolları

   Bu liste, başlamak için harika bir yer, ancak Mate 8 ile yapabilecekleriniz için buzdağının sadece görünen kısmı. Bu listedeki her şeyi yaptıktan sonra, devasa 40+ Huawei Mate 8 İpuçları’mıza gidin. Hileler makalesi. Bu harika telefonla yapacak daha birçok şey bulacaksınız.

   14. Daha fazla bilgi edinmek için Mate 8 forumlarını keşfedin

   huawei arkadaşı 8 yakından

   Mate 8’e zaten sahipseniz veya bir tane almayı planlıyorsanız, kontrol etmek için harika bir kaynak AndroidForums.com’dur. Orada Mate 8 için özel bir forum bulacaksınız. Diğer kullanıcılar deneyimlerini paylaşabilir, soru sorabilir ve topluluğa katılabilir. Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız gitmek için harika bir yer. İşte kontrol etmeniz gereken birkaç konu.

    | | |

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   *