Hile Sayfası: Polis Merkezi e-Suç Birimi – TechRepublic

Hile Sayfası: Polis Merkezi e-Suç Birimi – TechRepublic

Yani, PCeU.

Allah razı olsun domuz gribi değil mi Hiç umrumda değil – PCeU, Polis Merkezi e-Suç Birimi’nin kısaltmasıdır.

PCeU, ülke çapında çevrimiçi suçların kolluk kuvvetlerini koordine eden ve 10.000’den fazla kişinin çevrimiçi olarak kimliklerinin çalındığı olaylar gibi Birleşik Krallık’taki en ciddi e-suç olaylarına yönelik soruşturmalara öncülük eden bir polis birimidir.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? PCeU, yerel soruşturmalar için uzmanlık ve araçlar sağlayacak bölgesel siber suç birimlerinin kurulmasına yardımcı olmak da dahil olmak üzere, çevrimiçi suçla mücadelede onları desteklemek için İngiltere ve Galler’deki 43 polis gücüyle birlikte çalışır.

Ayrıca Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarını çevrimiçi tehditlerden korumak ve çevrimiçi açık artırma sitesi eBay’den gelen dolandırıcılık raporlarını toplamak için çalışıyor.

Geçen gün bir kamera satın alarak dolandırıldım. Onları arayacağım. Muhtemelen yapmamak en iyisi – halktan doğrudan arama almıyorlar.

Bu yılın sonundan itibaren, bu tür şeyler, halkın ve işletmelerin e-suç da dahil olmak üzere tüm sahtekarlıkları bildirmeleri için merkezi bir telefon hattı ve web portalı sağlayacak olan Ulusal Dolandırıcılık Raporlama Merkezi (NFRC) tarafından ele alınacaktır. .

PCeU, e-suçla ilgili bilgileri NFRC ile paylaşacak ve merkezin daha fazla araştırma için İngiltere ve Galler’deki farklı yerel güçlere raporları toplamasına ve iletmesine yardımcı olacak.

Tüm bu bilgi paylaşımı güzel ve züppe, peki ya gerçek suçluları kovalamaya ne dersiniz? PCeU da bunun bir kısmını yaptı. 2009 baharında lansmanından bu yana, müşterilerin banka hesaplarından para çalmak için bilgisayar virüsü kullanan bir grup şüpheliyi hedef alan büyük bir soruşturmada yer aldı. Toplam maliyeti 700.000 Yen olan 195’ten fazla Birleşik Krallık tüketicisi mağdur oldu. İçişleri Bakanlığı, PCeU ve bankalar arasındaki ortak soruşturmanın “20 milyon yen değerinde zararı önlediğini” iddia ediyor.

Bu iyi o zaman. Sanki her şey yüzüyormuş gibi geliyor. Yine de, çirkin kafalarını büyütmek için finansmanla ilgili sorularla birlikte, her şey düz yelken değildi.

PCeU’nun geçen yılın sonlarında kurulduğunun duyurulmasının ardından Muhafazakarlar ve iş dünyası liderleri, birime tahsis edilen fon düzeyini – üç yılda 7 milyon yen – milyarlarca sterlin değerindeki bir suç tehdidiyle mücadele etmek için yeterli olmadığını söyleyerek eleştirdiler.

Baş Polis Memuru Derneği’nin e-suç konusundaki lideri, komiser yardımcısı Janet Williams bile, Londra Metropolitan Polis Teşkilatı bünyesindeki 30 kişilik birimin daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Söylemeye gerek yok, hükümet öksürmüyor…

Bu makalenin ikinci sayfasını okumak için buraya tıklayın

Nick Heath bir bilgisayar bilimi öğrencisidir ve daha önce TechRepublic ve ZDNet’te gazeteciydi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*