HTC HD2 Artık Windows 95 ve 98’i Çalıştırıyor

HTC HD2 Artık Windows 95 ve 98’i Çalıştırıyor

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

HTC’nin HD2’si bilgisayar korsanlarının rüyasıdır. Windows Mobile 6.5 köklerinden, meraklılar telefonun yeteneklerini Android’i ve hatta Windows Phone 7’nin uygun bir sürümünü çalıştıracak şekilde genişlettiler. akıllı telefon.

Kuşkusuz, çeşitli mobil işletim sistemlerini aynı telefon donanımı üzerinde çalıştırmak, tamamen başka bir CPU türü için oluşturulmuş bir işletim sistemini çalıştırmaya çalışmaktan çok farklı bir iştir. Windows 95 hack, akıllı telefonun belleğindeki bir PC işlemcisini taklit etmek için bir QEMU dağıtımı kullanır. Projeye başlamak için kodlayıcıların sadece bir Windows disk görüntüsü hazırlamaları ve bunu QEMU ile birlikte HD2’ye aktarmaları gerekiyordu.

Biraz sorun gidermeden sonra, tüm öykünücü ve işletim sistemi ayarlarının birbirleriyle güzelce oynamasını sağladıktan sonra, nihayet bu ayın başlarında başarı elde edildi. Bulmacanın son parçası, tek bir sistem yürütülebilir dosyasını yeniden adlandırmaktı. Artık Windows’un bu görünüşte eski sürümleri, HD2’de hem hızlı hem de kararlı şekilde çalışabilir.

Yeni nesil bir akıllı telefonun tam işlevli bir Windows XP sürümünü çalıştırmasının ne kadar süreceğini düşünüyorsunuz?

Kaynak: XDA-Geliştiricileri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*