İki yeni uzantı Gmail için Mailtrack ve Edge için kullanılabilen Advanced Password Manager

İki yeni uzantı Gmail için Mailtrack ve Edge için kullanılabilen Advanced Password Manager

ABD’de Cuma sabahı ve Microsoft şimdi Windows 10 Mobile Build 15245’i Fast Ring’de Windows Insiders’a sunuyor. Şirket genellikle Cuma günleri derleme yayınlamaktan kaçındığı için bu oldukça şaşırtıcı. Bununla birlikte, Microsoft’un Windows Insider Programında Windows 10 Mobile için bir güncelleme yayınlamasından bu yana bir süre geçtiği için Windows Phone hayranları için bir zevktir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Windows 10 Mobile için 15245 derlemesi, feature2 dalından geldiği için yeni bir özelliği yoktur. Ancak Windows 10 Mobile Build 15245, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri getiriyor.

Microsoft, bir dosya aktarımı devam ederken telefonun bağlantısını keserken MTP hizmetinin çökmesine neden olan bir sorunu düzeltti. Ayrıca Microsoft, GPS kullanan Silverlight uygulamalarının başlamaması veya çökmemesi sorununu nihayet düzeltti.

Haritalar uygulamasının ilk yönünün Kuzey olarak ayarlandığı başka bir sorun düzeltildi. Microsoft ayrıca, İndirme mesajları ayarlarını değiştirirken Skype gibi uygulamaların Erişim Engellendi hatasıyla çökmesine neden olan bir sorunu düzeltti.

Geçen yıl Microsoft, Insider sürümlerinde test ettikten sonra Edge için uzantıların kullanılabilirliğini duyurmuştu. Windows 10 PC’lerde varsayılan web tarayıcısı olan Microsoft Edge, Windows Mağazasında pek çok kaliteli uzantıya sahip değildir. Şu anda mağazada yaklaşık 50 uzantı var.

Mağazada bulunan GetThemAll, Enhancer for YouTube vb. gibi birkaç yeni uzantıyı daha önce bildirmiştik. Artık mağazada Edge için kullanılabilen iki uzantımız daha var. Bu ikisinin detayları aşağıda verilmiştir:

Bunlardan ilki, kullanıcıların gönderdikleri postaların durumunu takip etmelerini sağlayan ve kullanıcılara onu kimin okuduğu, hangi cihazdan okuduğu gibi bilgileri sağlayan Gmail için Mailtrack’tir. Diğeri, parolalarınızı saklayacak, parolalar oluşturacak, bunları sizin için otomatik olarak dolduracak ve verileri tarayıcılar arasında kolayca senkronize edecek Gelişmiş Parola Yöneticisi’dir.

Şu anda Edge’in pazar payı düşük olduğundan, uzantılarını Edge için getiren pek çok geliştirici görmüyoruz. Ancak son birkaç aydan beri Edge için bir dizi uzantı mevcut. Giderek daha fazla geliştiricinin uzantılarını Edge için yapacağını umuyoruz.

Mailtrack for GmailburadanAdvanced Password Manager’ı buradan indirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*