iMessage iPhone’da Aktivasyon Bekliyor hatası mı? İşte düzeltme!

iMessage iPhone’da Aktivasyon Bekliyor hatası mı?  İşte düzeltme!

Bazen iPhone veya iPad’inizde iMessage’ı etkinleştirmeye çalışırken bir iMessage ‘Etkinleştirme Bekleniyor’ hatası görebilirsiniz. Bu, bu mesajlaşma servisini kullanmanızı engeller. Bunun neden olduğunu bilmiyorsanız veya çözümü bulmaya çalışıyorsanız, yardım etmeme izin verin. Bu makale, ‘Etkinleştirme Bekleniyor’ hatasını neden görüyor olabileceğinizi ve bunu nasıl düzeltebileceğinizi açıklamaktadır.

Temel bilgilerle başlayalım.

Apple’a göre, aşağıdakiler farklı hatalardır:

Düzeltmelere bakmadan önce, sorunun kökenine inelim ve neden olabileceğini anlayalım.

İnsanların bu sorunla sık sık karşılaştıkları söylenemez. Sadece birkaç temel hata olduğunda olur. Aşağıdaki nedenlerden bazılarına bir göz atın.

Yukarıdaki sorunların çoğu benzer bir düzeltmeye sahiptir. İlginç bir şekilde, bu makalede listelenen çözümler, FaceTime’ı etkinleştiremediğinizde de çalışır. O halde, hemen konuya girelim ve iMessage’ınızı tekrar çalıştıralım!

Not: Apple, iMessage’ın başarılı aktivasyon için 24 saate kadar sürebileceğini söylüyor. Düzeltmelere bakmadan önce beklemeyi düşünebilirsiniz.

iMessage aktivasyonu için iPhone’unuz standart bir SMS metin mesajı gönderir. Bu nedenle, gönderebilmesini sağlamak çok önemlidir.

Kontrol etmek;

iMessage’ı etkinleştirmek için iPhone’unuzun çalışan bir internet bağlantısına sahip olması gerekir. Safari’yi veya YouTube uygulamasını açın ve bir web sitesini ziyaret etmeyi veya bir video oynatmayı deneyin. Yüklenirse, internetiniz iyi çalışıyor. Değilse, şu kılavuzlara bakın:

Notlar:

iMessage aktivasyonu da doğru tarih ve saati gerektirir. Bunu sağlamanın basit bir yolu, iPhone’unuzun bunları otomatik olarak ayarlamasına izin vermektir.

Bu, genellikle bunun gibi sorunları çözen oldukça kolay ve düzgün bir hack. AirPlane modunu iPhone Kontrol Merkezi’nden veya Ayarlar uygulamasını kullanarak etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

İnsanlar genellikle bu düzeltmeyi görmezden gelmeye eğilimlidir. Ancak lütfen cep telefonunuzu, bilgisayarınızı, yönlendiricinizi veya herhangi bir cihazı kapatıp tekrar açmanın sayısız sorunu çözmenin harika bir yolu olduğunu anlayın. Bu nedenle, iMessage etkinleştirme sorunlarını çözmek için devam edin ve iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Hatanın sizin tarafınızdan değil, Apple’ın olması mümkündür. Kalan düzeltmelere devam etmeden önce Apple’ın sunucu durumunu kontrol ettiğinizden ve Apple Kimliği ile iMessage’ın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Kesinti yaşıyorlarsa, lütfen bir süre bekleyin. Apple genellikle bunları hızlı bir şekilde düzeltir.

Taşıyıcılar, operatör güncellemeleri yayınlayarak iyi bir arama, metin ve internet deneyimi sağlar. iMessage sorunlarını çözmek için bekleyen operatör güncellemelerini kontrol etmeniz ve yüklemeniz önerilir.

Ek olarak, operatörünüzün müşteri desteğine ulaşmak ve hesabınızla ilgili bir sorun olup olmadığını görmek de önemlidir. Lütfen mesaj gönderme yeteneklerinizi kısıtlayıp kısıtlamadıklarını veya iMessage’ı etkinleştirmenizi engellediklerini sorun.

Apple, hataları düzeltmek, mevcut sorunları çözmek ve yeni özellikler sunmak için düzenli olarak iOS güncellemeleri yapar. Bir yazılım arızası nedeniyle iMessage etkinleştirilemezse, iPhone’unuzu şu adresten güncellemelisiniz: Ayarlar uygulama 鈫 Genel Piyano Yazılım güncellemesi.

Bu, iMessage etkinleştirme hataları için gerekli düzeltmelerden biridir. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda tüm ağ ayarlarınız sıfırlanacaktır. Uygulamalar, fotoğraflar, videolar vb. gibi kişisel veriler etkilenmez.

Not: Bu işe yaramazsa, düşünün Bütün ayarları sıfırlamak yukarıdaki 3. adımda. Bu, kişisel verilerinizi değil, yalnızca değiştirilen ayarları siler. Daha güvenli olmak için, devam etmeden önce iPhone’unuzu yedeklemeyi düşünün.

Yukarıdaki çözümlerin sorunu başarıyla çözmenize yardımcı olduğuna inanıyorum. Ancak yine de aynı hatayı alıyorsanız operatörünüzle ve Apple Destek ile iletişime geçin. Onlara arama, sohbet ve hatta Twitter yoluyla ulaşabilirsiniz. Apple ayrıca Destek uygulamasına sahiptir. Çoğu operatörün de kendileriyle iletişim kurmayı kolaylaştıran resmi uygulamaları vardır.

İşte en popüler ABD taşıyıcılarının destek numaraları.

Umarım bu sorunların çözülmesine yardımcı olur. Başka endişeleriniz varsa, bunları aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Sonrakini Okuyun:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*