Instagram şifrenizi nasıl değiştirir veya sıfırlarsınız (2021)

Instagram şifrenizi nasıl değiştirir veya sıfırlarsınız (2021)

Popüler bir fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, birçok kişisel veriyi depolar. Örneğin, hesabımda 2013’ten, üniversite günlerimden fotoğraflar var! Bu nedenle, onu güvende tutmak çok önemlidir ve bunu sağlamanın bir yolu Instagram şifresini sık sık değiştirmektir.

Alternatif olarak, hesabınızın bir parola ihlaliyle ele geçirildiğini düşünüyorsanız veya mevcut Instagram parolanızı unuttuysanız, iPhone, Android veya masaüstünüzde parolayı nasıl değiştirebileceğinizi veya sıfırlayabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Başlamadan Önce: Zayıf, kolay tahmin edilebilir bir şifre kullanmadığınızdan emin olun. Her zaman en az altı sayı, harf, noktalama işareti vb. bir arada kullanın. Ayrıca iCloud Anahtar Zinciri’nin veya üçüncü taraf parola yöneticisinin uzun, karmaşık bir parola önermesine izin verebilirsiniz.

Instagram şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki adımları takip ederek kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Alternatif olarak:

Yukarıdaki adımlarda Instagram şifresinin nasıl değiştirileceğini veya sıfırlanacağını gördük. Ancak ekstra güvenli hale getirmek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelisiniz. Bu, birisi şifrenizi bilse veya bir veri ihlalinden geri alsa bile, 2 faktörlü doğrulama kodu olmadan Instagram hesabınıza giriş yapamamasını sağlayacaktır.

Apple Kimliğiniz, Facebook, Twitter, Amazon, Google hesabınız vb. için 2FA’yı nasıl etkinleştireceğinizi gösteren birden fazla gönderimiz var. Bu gönderide Instagram’ı da ele alalım.

Sen başlamadan önce: Google Authenticator’ı veya benzer kimlik doğrulama uygulamalarından birini indirin.

Bundan sonra, ek bir doğrulama yöntemine sahip olmak için metin mesajlarını kullanarak 2FA’yı etkinleştirmek için aynı adımları uygulayabilirsiniz.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını bilgisayar üzerinden de ayarlayabilirsiniz. Bunun için profil resminize tıklayın 鈫 Ayarlar Piyano Gizlilik ve güvenlik Piyano İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Ayarını Düzenle. Şimdi, tıklayın Kısa Mesajı Kullan ve 2FA’yı etkinleştirin (kimlik doğrulama uygulaması seçeneği şu anda web’de desteklenmemektedir).

2FA ayarlandıktan sonra, yeni, güvenilmeyen bir cihazdan Instagram’a her giriş yaptığınızda bu tek seferlik kodu girmeniz gerekecektir.

Instagram hesabınızı bu şekilde değiştirebilir, sıfırlayabilir ve güçlendirebilirsiniz. Umarım bu fotoğraf/video paylaşım uygulamasını kullanırken iyi vakit geçirirsiniz. Oradayken, neler yaptığımızı görmek için iGeeksBlog’u arayın. Şerefe!

Daha fazla yardımcı yayın:

Yani eski şifrenizi bilmiyorsanız, şifrenizi tam anlamıyla değiştirmenin bir yolu yok sanırım… E-posta ile aldığınız tek şeyin bir giriş bağlantısı olduğunu düşünürsek. Parolanızı değiştirme yeteneği değil… Asıl mesele ne?

e-postanıza giriş linkini aldığınızda, eski şifrenize ihtiyaç duymadan yeni şifre belirlemeniz için sizi yönlendirecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*