Intel CPU’lardaki büyük güvenlik kusuru düzeltme eki bilgisayarları yavaşlatabilir

Intel CPU’lardaki büyük güvenlik kusuru düzeltme eki bilgisayarları yavaşlatabilir

Microsoft, ücretsiz Windows 10 yükseltmesini bugün daha sonra kapatıyor, boşluk, Windows 7 ve 8.1 cihazlarının yeni işletim sistemini ücretsiz olarak yüklemesine izin veriyor. Hala Windows 10’a yükseltmediyseniz, ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanmak için bugün son şansınız.

Microsoft, 29 Temmuz 2015’te Windows 10’u duyurdu ve şirket, tüm Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltmesine izin verdi. Windows 10 Home SKU lisansı 119,99 ABD Doları karşılığında mevcut olsa da, makinenizi kesinlikle hiçbir ücret ödemeden yeni işletim sistemine yükseltebilirsiniz.

Henüz Windows 10’a yükseltmediyseniz, yine de şirketin sitesini ziyaret edebilir ve ücretsiz yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Microsoft, güncellemenin Windows 7 ve 8.1 bilgisayarlarında erişilebilirlik özellikleri etkinleştirilmiş kullanıcılar için mevcut olduğunu söylese de, orijinal Windows 7 veya 8.1 lisansına sahip hemen hemen herkes Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltebilir.

Microsoft, bir PC’de herhangi bir erişilebilirlik özelliğinin etkin olup olmadığını belirlemek için herhangi bir kontrol yapmıyor. Microsoft bu teklifi genişletmeyi planlamıyor ve boşluk kapandığında ücretsiz erişilebilirlik yükseltmelerine artık izin verilmeyecek.

Erişilebilirlik özelliklerine sahip cihazlar için sunulan tekliften yararlanarak Windows 10’u ücretsiz olarak yüklemenize hâlâ izin veriliyor. Henüz Windows 10’a yükseltmediyseniz, bugün yapmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*