İOS 14 Güncellemesinden Sonra iPhone’da Tam Ekran Aramaları Nasıl Etkinleştirilir

İOS 14 Güncellemesinden Sonra iPhone’da Tam Ekran Aramaları Nasıl Etkinleştirilir

Aramalar için yeni başlık görüntüleme stilini beğenmediniz mi? Bunu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Apple, iOS 14 ile tamamen çıktı ve uzun bir süre sonra işletim sistemlerinde pek çok değişiklik getirdi. Bu yılın ilerleyen saatlerinde halka açık olarak piyasaya sürüldüğünde heyecan uyandıracağı kesin. iOS 14 ile iPhone ekranlarınızı süsleyecek tüm setlerin yeni özellikleri arasında ‘Kompakt Çağrılar’ da var.

Bundan sonra, FaceTime ve üçüncü taraf uygulamalardan gelen aramalar da dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki aramalar artık onların istilacı benlikleri olmayacak, yani telefonun kilidi açıkken tüm ekranınızı kaplamayacaklar. Bunun yerine çağrı bildirimi, diğer bildirimler gibi kalıcı bir banner şeklinde olacaktır. Bu çok fazla iç çekişe neden olacak “en sonunda!”

Ve çoğu insan için bu gerçekten mutlu bir haber olsa da, değişiklikten herkes hoşlanmayacak. Beğenmeseniz de tercihinizin arkasında başka bir neden var, merak etmeyin Apple sizi görüyor.

Özellik, varsayılan olarak etkin olsa da tamamen isteğe bağlıdır ve istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Şu anda geliştiriciler için beta profili çalıştıranlardan biriyseniz ve bu anormalliğin ortadan kalkmasını istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

iPhone ayarlarınızı açın ve ‘Telefon’ seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.

Telefon ayarları altında, ‘Gelen Çağrılar’ ayarını mevcut görüntüleme stili olarak ‘Afiş’ olarak görürsünüz. Açmak için üzerine dokunun.

Şimdi, iPhone’unuzun kilidi açıkken gelen aramalar için aramaların görüntülenme stilini Banner’dan Tam Ekran’a değiştirmek için ‘Tam Ekran’a dokunun.

Uzun zamandır yaklaşan bir değişiklik olmasına rağmen, kompakt arama görüntüleme stili birçok insan için hoş karşılanmayabilir. Apple’ın, kullanıcılara bir tane dayatmak yerine tercih ettikleri ekran stilini seçme seçeneği sunmaya karar vermesi iyi bir şey. Aslında, iOS 14’ün arkasındaki tüm tema, kullanıcılara iPhone’ları üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor gibi görünüyor ve bundan şikayet etmiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*