iOS 15: iPhone ve iPad’de Ekran Süresi nasıl kullanılır?

iOS 15: iPhone ve iPad’de Ekran Süresi nasıl kullanılır?

Data Reportal’ın bir raporuna göre, ortalama bir Amerikalı harcama 7 saat 11 dakika her gün bir ekrana bakmak Bu süreyi kısaltmayı planlıyorsanız, Ekran Süresi, uygulama ve cihaz kullanımını yönetmeyi kolaylaştırır.

Ekran Süresini açmak, cihazınızda ne kadar zaman harcadığınızı sorunsuz bir şekilde takip edebilir. Ayrıca, müstehcen içeriği ve sosyal medya uygulamalarını sorunsuz bir şekilde kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca, nasıl kullanacağını düzenlemek için çocuğunuzun cihazını da yönetebilirsiniz. Öyleyse bu özelliklere daha yakından bakalım.

Şimdi, ekran başında geçirdiğiniz süreyle ilgili bilgileri içeren haftalık bir rapor alacaksınız. Ancak, hepsi bu değil. Screen Time’ın çeşitli özellikleri vardır. Okumaya devam et!

Süreyi uzatabilecek veya değişiklik yapabilecek tek kişinin siz olduğunuzdan emin olmak için bir Ekran Süresi parolası belirleyebilirsiniz. iPhone’unuzda bir Ekran Süresi parolası ayarlamak için bu adımları izleyin.

Not: Ekran Süresi parolanızı unuttuysanız, cihazınızı en son iOS veya iPadOS’e güncelleyin. Şimdi, şifreyi sıfırlayın.

Sizin veya çocuğunuzun zamanını azaltmayı planlıyorsanız, belirli bir zamanda cihazı kapatmak için Kapalı Kalma Süresini açabilirsiniz. Ayrıca, belirli günler için de özelleştirebilirsiniz.

Kapalı Kalma Süresi boyunca yalnızca telefon aramaları ve izin vermeyi seçtiğiniz uygulamalar kullanılabilir olacaktır. Geri dönün ve dokunun Her Zaman İzin Verilir. Buradan, bir uygulamaya her zaman izin vermeyi seçebilirsiniz.

son seçenek, Kapalı Kalma Süresinde Engelle, çocuğunuzun kapalı kalma süresi sınırına ulaşıldığında izin verilen süreyi uzatmak için bir istek göndermesi gerekeceği anlamına gelir. Bu sizin telefonunuzsa, Ekran Süresi parolasını girebilir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Limit Sonunda Engelle zaman sınırına ulaşıldıktan sonra uygulamanın kullanılamaz olacağı anlamına gelir. Ancak, bir seçenek var Daha Fazla Zaman İsteyin.

Tüm uygulama limitleri her gün gece yarısı sıfırlanır.

Bir Uygulama Sınırını Silmek İçin: Uygulama Sınırları ekranında uygulamanın sağından soluna kaydırın ve öğesine dokunun. Silmek. Ekran Süresi Parolasını girin ve öğesine dokunun. Sınırı Sil.

Ayrıca iPhone ve iPad’de Safari’de bir web sitesinin nasıl engelleneceğini görmek isteyebilirsiniz.

İletişim sınırları, izin verilen Ekran Süresi ve Kapalı Kalma Süresi sırasında çocuğun kimi arayabileceğini seçmenize olanak tanır. Ekran Süresinde iletişim sınırlarını ayarlamak ve kullanmak için ayrıntılı kılavuzumuza göz atın.

Çocuğun iPhone’unu ayarladıktan sonra, daha önce bahsedilen adımları izleyerek Kapalı Kalma Süresini etkinleştirebilir ve uygulama sınırlarını belirleyebilirsiniz.

Aile Paylaşımı kullanıyorsanız, sonraki ipucunda gösterilen adımları kullanarak çocuğunuz için Ekran Süresi’ni de etkinleştirebilirsiniz.

Not: Bunun için aile üyeleri için Ekran Süresini ayarlamak için Aile Paylaşımı’nı etkinleştirmiş olmanız gerekir. Bundan sonra, çocuğunuzun ekran süresi raporlarını görebilir ve iPhone’unuzdan ebeveyn denetimlerini ayarlayabilirsiniz.

Ardından, bir aile üyesinin adı 鈫 Ekran Süresini Aç 鈫?nbsp’ye dokunun;Devam etve ekrandaki yönergelerle devam edin.

Alternatif olarak, cihazınızda Ekran Süresini ayarladıktan sonra, içinde Aile için Ekran Süresini Ayarla adlı bir seçenek görürsünüz. Ona dokunun ve talimatları izleyin.

Ekran Süresini kapatarak Ekran Süresi kullanım verilerini temizleyebilirsiniz. Bundan sonra, kullanmaya devam etmek istiyorsanız Ekran Süresini yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Not: Bu, Ekran Süresi içinde ayarladığınız tüm mevcut özelleştirmeleri veya ayarları kaldıracaktır.

Bu, iOS 15 veya önceki sürümlerde Screen Time’ı nasıl başlatabileceğiniz ve kullanabileceğinizle ilgiliydi. Çocuğunuzun etkinliğini ve çevrimiçi refahını izlemek için harika bir araçtır. Bu konuda ne diyorsun? Aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu gönderileri de okumaktan keyif alabilirsiniz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*