iOS 15 ve iPadOS 15’te Shared with You nasıl kullanılır?

iOS 15 ve iPadOS 15’te Shared with You nasıl kullanılır?

Onlarca anlık mesajlaşma uygulaması sayesinde kişi, bağlantı, müzik vb. paylaşmak daha kolay hale geldi. Ancak, sizinle paylaşılan öğeyi nihayet açma zamanı geldiğinde, her şey kaybolmuş gibi görünüyor. Ya bağlantı sohbette çok yukarı giderdi ya da onu aramak için tembel olurdunuz. Tüm paylaşılan öğelerin depolandığı özel bir bölüm olmalıdır! iOS 15 ve iPadOS 15’te Sizinle Paylaşılan özelliğine girer.

Bu makalede, Sizinle Paylaşılanları ve deneyiminizi daha iyi hale getirmek için nasıl kullanabileceğinizi öğrenelim.

Mesajlar, iOS 15’te büyük bir yükseltme aldı ve en çok konuşulan özelliklerinden biri Sizinle Paylaşıldı.

İnsanların gönderdiği içeriği farklı bölümlere ayırır. Örneğin, sizinle paylaşılan tüm web siteleri Bağlantılar bölümündeki resimler Fotoğraflar bölüm vb.

Ve burada bitmiyor Sizinle Paylaşılanlar, paylaşılan öğeleri uygun uygulamalara da ekler. Bu, birisi Mesajlar’da bir bağlantı paylaşırsa, bunun yalnızca Mesajların Bağlantıları bölümünde değil, Safari’de de gösterileceği anlamına gelir.

Benzer şekilde, birisi bir fotoğraf paylaşırsa, sadece Mesajlar’da ayrı bir bölüm olarak değil, Fotoğraflar uygulamasında da görünecek.

Sizinle Paylaşılan, varsayılan olarak iOS 15 ve iPadOS 15’te etkinleştirilmiştir. Çalışması için herhangi bir kurulum veya geçiş gerektirmez. Ancak şimdilik yalnızca iOS ve iPadOS’taki Mesajlar uygulamasıyla uyumludur.

iOS 15’te birkaç Sizinle Paylaşılan entegrasyonu vardır ve bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Sizinle Paylaşılanlar dışında, iOS 15’te birlikte film ve TV programı izlemek için SharePlay’i kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için SharePlay’in nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuza göz atın.

Alternatif olarak, yalnızca Sizinle Paylaşılanlar’da belirli bir konuşmanın görünmesini engellemek istiyorsanız, onu gizleyebilirsiniz.

Her mesaj dizisinin uygulamanın Sizinle Paylaşılanlar bölümünde görünmesini istemiyor musunuz? Kolayca gizleyebilirsiniz! Ancak içerik türünü seçemezsiniz. Sizinle Paylaşılanlar’daki tüm içerik türlerini söz konusu mesaj dizisinden gizleyecektir.

Açık Mesajlar Piyano konuşmaya uzun basın Sizinle Paylaşılanlar’da görmek istemiyorsanız 鈫 seçin Sizinle Paylaşılanlar’da Gizle. Bu kadar!

Sizinle Paylaşılan, iPhone ve iPad’de mükemmel bir özelliktir. Paylaşılan bir öğeyi aramak için gereken adım sayısını azaltır. Ancak, yalnızca iMessage işleviyle sınırlıdır. Apple, API’sini üçüncü taraf geliştiricilere açmış olsaydı, en iyi iOS 15 özelliklerinden biri olurdu.

Sizinle Paylaşılanlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş!

iOS 15 özellikleri ve iPhone’a ne getirdiği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu iOS 15 ile ilgili makalelere göz atın:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*