iOS için Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar artık Microsoft Office dosyalarını düzenleyebilir

iOS için Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar artık Microsoft Office dosyalarını düzenleyebilir

3232Paz, 28 Kasım 2021 13:58:39 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

iOS için Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar artık Microsoft Office dosyalarını düzenleyebilir. Bu işlevsellik, kullanıcıların Office dosyalarını geçen yıl Web’e ve Eylül ayında Android’e getirilen Google Workspace uygulamalarında düzenlemesine olanak tanıyor. Ancak bu özellik iOS’a daha yeni eklendi.

En son güncelleme, Google Dokümanlar, Google E-Tablolar ve Google Slaytlar içindeki kullanıcılar için Microsoft Word, Microsoft Excel ve Microsoft Powerpoint dosyalarına yönelik iş akışını kolaylaştıracaktır.

Google Workspace web sitesindeki bir güncellemede şirket, Microsoft Office dosya düzenlemesini Google Dokümanlar, Google E-Tablolar ve Google Slaytlar’a getirdiğini duyurdu:

“Office düzenlemesini iOS’ta kullanılabilir hale getiriyoruz. Bu özellik, iOS cihazınızı kullanırken Google Workspace’in ortak çalışma ve yardımcı özelliklerini Microsoft Office dosyalarınıza getirir. Web’de ve Android’de zaten mevcut.”

Duyuruya göre, güncelleme, kullanıcıların Microsoft Office dosyalarını düzenlemesine, yorum yapmasına ve üzerinde işbirliği yapmasına, paylaşım seçeneklerini iyileştirmesine ve dosyaları dönüştürme gereksinimini ortadan kaldırmasına olanak tanıyacak:

“Google Dokümanlar’, E-Tablolar’ ve Slaytlar’ın güçlü gerçek zamanlı işbirliği araçlarını kullanarak Microsoft Office dosyalarını düzenlemenize, yorum yapmanıza ve bunlar üzerinde ortak çalışma yapmanıza olanak tanır.

Paylaşım seçeneklerini iyileştirir, paylaşım kontrollerini iyileştirir ve dosya eklerini indirme ve e-postayla gönderme ihtiyacını azaltır.

Dosya türlerini dönüştürme ihtiyacını azaltarak iş akışlarını kolaylaştırır.”

Aşağıdaki türler desteklenir:

Bu özellik, Google Workspace Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard ve Enterprise Plus’ın yanı sıra G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education ve Sivil Toplum Kuruluşları müşterileri tarafından kullanılabilir.

En son güncelleme zaten Google tarafından yayınlandı, ancak kullanıcıların özelliği kullanmak için Google Drive’ın en son sürümüne güncelleme yapması gerekiyor.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*