İPad’e iOS 4.2 nasıl yüklenir ve Dolu Dolu Kullanılır

İPad’e iOS 4.2 nasıl yüklenir ve Dolu Dolu Kullanılır

iPad için iOS 4.2, çoğu iPad sahibi tarafından uzun süre bekledikten sonra nihayet burada. Ama merak ediyor olabilirsiniz, nasıl kurarım ve farklı olan nedir? MakeTechEasier bu süreçte size yol göstermek için burada olduğu için teknisyen arkadaşlarımdan korkmayın! Kurulum basit olsa da, iPad’in bazı yeni özelliklerinin nasıl kullanılacağı açıkça belli değil, ancak okumayı bitirdiğinizde olacak! Bununla birlikte, güncellemeyi iPad’inize alma adımlarını ve yeni iOS güncellemenizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak bazı ipuçlarını inceleyelim!

İlk olarak, kısa bir sorumluluk reddi: Unutmayın, bir şeyler ters gittiğinde herhangi bir yazılım güncellemesi teorik olarak cihazınıza zarar verebileceğinden, iPad’inizi her zaman yedeklemelisiniz. Bu tamamen kararlı bir sürüm olsa da, her şey hızlı ve kolay olmalı, ancak her zaman üzgün olmaktan daha güvenli olmalı!

iOS 4.2’yi indirmek ve kurmak için iki şeye ihtiyacınız olacak. Birincisi, Apple.com/itunes/download adresinden edinebileceğiniz en yeni iTunes. Bu yeni iTunes sürümünü yükledikten sonra işler daha da kolaylaşıyor. Bu standart bir kurulum, bu yüzden bununla çok fazla zaman kaybetmeyeceğiz, ancak şimdi yeni iTunes sürümünü yüklediğinize göre, iPad’inizi takın ve iTunes’u açın!

ios-4-new-itunes

Yeni iTunes’unuz yüklenip açıldığında, sol kenar çubuğunda iPad’inizi tıklayın. iPad’inizi yedeklemek için bir senkronizasyon çalıştırın. Tamamlandığında, Güncellemeyi Kontrol Et düğmesini tıklayın ve güncellemeyi indirip yüklemek için talimatları izleyin. Şimdi iTunes’un bitmesine izin verin, iPad’iniz yeniden başlayacak. Bir kez bittiğinde, kükremeye hazır!

Yani kurdunuz, ancak yeni özellik setinden nasıl yararlanacaksınız?

İlk olarak, en büyük iki değişikliği gözden geçirelim. Bu değişikliklerin çoğu iPhone kullanıcıları için yeni bir haber değil. İlk olarak, çoklu görev. Bu, iOS’un önceki yinelemesinde büyük bir sorundu. İyi ki şimdi nihayet düzeltildi.Apple, çoklu görev sorununu basit ama kullanışlı bir şekilde çözdü. iPad’de iOS 4.2’den önce, Ana Ekran düğmesini tıkladığınızda, ana ekranınıza yönlendirilirdiniz ve uygulamanız kapanırdı. .Artık, uygulama çoklu görev desteğine sahip olacak şekilde geliştirildiği sürece, uygulama donuyor ve arka plana gidiyor. Ek olarak, Apple tarafından onaylanırsa (ki çoğu öyle görünüyor), arka planda müzik çalmak gibi şeyler yapmaya devam edebilirler, yani Pandora ve Last.fm.

ios-4-çoklu görev yuvası

iOS 4.2’nin getirdiği ikinci büyük özellik, ana ekranınıza klasör ekleme yeteneğidir. Artık, oyun uygulamalarıyla dolu bir ana ekrana sahip olmak yerine, tüm oyunlarınız için tek bir klasöre sahip olabilirsiniz, bu da ana ekranları çok daha kolay hale getirir. yönlendirmek. Örneğin, 6 ana ekran artı aramadan 2 ana ekrana geçerek uygulamalarımın bulunmasını çok daha kolay hale getirdim.

ios-4-ev görünümü

Çoklu görevi kullanmak için iPad’inizin Ana Ekran düğmesine basmanız yeterlidir. Uygulama arka plana düşer. Şimdi, en son ve açık uygulamaları getirmek için Ana Sayfa düğmesini çift tıklamanız yeterlidir. Ekranınızın alt kısmı yükselecek ve bir dizi uygulama simgesi ortaya çıkacaktır. Birini seçin ve uygulamanız ortaya çıkar!

Sorun, bazen olduğu gibi, bir uygulama donduğunda ortaya çıkabilir. Önceden, uygulamayı kapatmak için ana sayfa düğmesine basabilir ve ardından sıfırlamak için tekrar açabiliyordunuz. Şimdi, uygulamada çoklu görev etkinse, Ana Sayfa’ya bastığınızda kapanmayabilir. Bir uygulamayı gerçekten kapatmak için kolay bir numara var. Ana ekranınıza gidin ve mevcut ve son uygulamalarınızı getirmek için Ana Ekran düğmesine çift tıklayın. Ardından, birini hareket ettirecekmiş gibi tutun. Sallanmaya başladıklarında parmağınızı kaldırın ve fark edeceksiniz. her uygulamanın üst köşelerinde küçük eksi işaretleri olduğunu. Uygulamadan çıkmak için eksiyi tıklayın. Şimdi, istediğiniz zaman tamamen yeniden başlatabilirsiniz.

ios-4-öldürme uygulaması

Klasörler çok kullanışlı olabilir ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Örneğin, oyunlarınız için bir klasör oluşturmak için parmağınızı bir oyun uygulamasının simgesinin üzerinde tutun, ardından uygulama sallanmaya başladığında bırakın. Uygulamayı başka bir oyunun üzerine sürükleyin ve bırakın gider. İPad onları otomatik olarak bir klasörde gruplayacak ve hatta ne tür uygulamalar olduklarına göre klasörü adlandırmaya çalışacak. İsterseniz yeniden adlandırmaktan çekinmeyin, ancak genellikle bu oldukça iyi bir tahmindir. Artık diğer oyunlarınızı ekleyebileceğiniz ve Ana ekranınızı düzenlemek için taşıyabileceğiniz bir oyun klasörünüz var, tıpkı diğer uygulamalar gibi simge.

ios-4-klasörü-genişletilmiş

iOS 4.2 çok ihtiyaç duyulan ve inanılmaz derecede eksiksiz bir güncellemedir. Çoklu görev, klasörler ve bazı hız iyileştirmeleri ile iPad’iniz artık her zamankinden daha fazla bir bilgisayar.Güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Onda ne eksik? Yorumlarda bize bildirin!

Resim kredisi: Ben Atkin

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Açıkçası, Colin ilgilendiği şeyler konusunda büyük bir inek. Teknolojiden bilime, arkasındaki işlere kadar… Colin bir şeye dahil olduğunda, gerçekten de içine girer. Mac’ler ve Android telefonlar onun uzmanlık alanıdır, ancak adını siz koyun ve muhtemelen kullanıyor. O hevesli bir pilot ve aynı zamanda teknik ve iyi, bir tür inek hobilerini kapsayan endüstrilerle derinden ilgileniyor. Her türlü iletişime açıktır, bu nedenle ona istediğiniz zaman yorum, soru, öneri veya düzeltme içeren bir e-posta göndermekten çekinmeyin! Onu ColinScattergood.com veya ItsTechKnowledgy.com adresinde ziyaret edin.

Ve nasıl kaldırırsınız!? En kısa sürede eski sürüme geçmek istiyorum – iPhone 4’ümü yavaşlatıyor!

İyi soru! Çok zor değil. Oldukça iyi bir açıklama için iHackintosh’taki bu makaleye göz atın! https://www.ihackintosh.com/2010/09/downgrade-ios-4-2/

Kurulumun kendisi, yarıda donduğu için tüm yeni uygulamaları sildi

Uygulamaların iTunes’da olup olmadığını kontrol ettiniz mi? İPad’inizin yapması gereken ilk şey iTunes’a geri dönmekti. Orada olmadıklarından emin olmak için iki kez kontrol edin ve eğer varsa onları senkronize etmek için kontrol edin. Eksiklerse, uygulamalarla (müzik veya film değil) iTunes Store’a gidebilir ve onları tekrar almak için Satın Al’a basabileceğinizi okudum ve aynı hesapta oturum açtığınız sürece ücretsiz olarak tekrar indirilir. Bir şans verirdim, kaybedecek neyin var?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*