iPhone 6 iOS 12 performansı ve ipuçları: Neden yüklemelisiniz?

iPhone 6 iOS 12 performansı ve ipuçları: Neden yüklemelisiniz?

iMessage, mesaj göndermek ve almak için verileri kullanır, ancak asıl soru, ne kadar veri kullandığıdır.

Apple, 2011 yılında iMessage’ı tanıttı ve kullanıcılar arasında en popüler özelliklerden biri olduğunu söylemek güvenli. Yıllar geçtikçe, birçok iyileştirme ve süsleme de aldı.

Artık bir mesaj üzerinden düz metin mesajları veya fotoğraflar ve videolar gönderemezsiniz; onunla çok daha eğlenceli. Mesajlarınıza ekstra destek veren pek çok efekt var. iPhone X kullanıcıları ve üzeri, başka hiçbir mesajlaşma uygulamasında bulamayacağınız Memojileri ve Animojileri de kullanabilir.

Ancak bölgeyle birlikte birçok soru da geliyor. En yaygın olanı nasıl çalıştığı ve verilerinizi kullanıyor mu? iMessage göndermek ve almak için yerel Mesaj uygulamasını kullanmanıza rağmen, bunlar geleneksel SMS/MMS’inizle aynı değildir. iMessage, operatör hizmetlerinizi kullanmaz. Evet, doğru tahmin ettiniz; bunun yerine verilerinizi kullanır. Bu da iMessage’ın ne kadar veri kullandığı bir başka klasik soruya yol açıyor?

Veri kullanımı birçok insan için endişe kaynağı olabilir. iMessage’ın mesaj gönderip alabilmesi için bir Wi-Fi veya hücresel ağa ihtiyacı vardır. Wi-Fi üzerinden iMessage kullanırken, veri kullanımı bir sorun veya izlenmesi gereken bir şey değildir. Ancak hücresel veri kullanıyorsanız ve sınırlı bir veri planındaysanız, bu en acil endişe haline gelir.

Cevap olarak sunacak kesin bir sayı yok. Ama bilebileceğin şeyler var. Bir iMessage olarak düz metin gönderirken veya alırken, veri planınızda zorlukla bir değişiklik meydana gelir. Yalnızca metin içeren tek bir ileti, çoğunlukla yalnızca 1 KB olmak üzere birkaç KB kullanır. Ancak resim veya video içeren mesajlar çok fazla veri tüketebilir. Tek bir mesaj, ekin boyutuna bağlı olarak birkaç MB veri alır. Bu nedenle, iMessage göndermek için hücresel veri kullanırken, veri kullanımınıza dikkat etmeniz gerekir.

iMessage’ın iPhone’unuzda kullandığı hücresel veri miktarını öğrenmek için önce ana ekranınızdan ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.

Ayarlar sayfasından ‘Hücresel Veri’/’Mobil Veri’ üzerine dokunun.

Mobil veri ayarları açılacaktır. Aşağı kaydırdığınızda, azalan sırada tüm uygulamalar tarafından kullanılan verilerin bir listesini bulacaksınız. Listede ‘Sistem Hizmetleri’ni bulun ve üzerine dokunun.

Tüm Sistem hizmetleri tarafından kullanılan verilere ilişkin istatistikler gösterilecektir. ‘Mesajlaşma Servisleri’ne gidin, sağ tarafta iMessage tarafından kullanılan verileri bulacaksınız.

Bu istatistikler, uygulamalar tarafından son sıfırlama tarihinden itibaren kullanılan verileri gösterir. Belirli bir tarihten itibaren veri kullanımını izleyebilmek için istatistikleri yeniden sıfırlayabilirsiniz. Mobil veri ayarlarına geri dönün ve en alta gidin. Ardından, istatistikleri sıfırlamak ve yeniden başlamak için ‘İstatistikleri Sıfırla’ya dokunun.

iMessage, özellikle aramalar yerine mesajlaşmayı tercih eden nesil için iletişim kurmayı gerçekten kolaylaştırdı. Ayrıca veri kullandığı için SMS olarak sayılmaz, bu nedenle faturanıza eklenmez veya mesaj limitinizdeki mesajları tüketmez. Aynı ülkede olmayan insanlarla da mesajlaşmaya gelince masraflar konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak hücresel veri kullanıyorsanız ve veri için büyük bir fatura ödemek istemiyorsanız, veri kullanımınıza göz kulak olmanız çok önemlidir.

/*# sourceURL=/css/ampshared.css*/

iOS 12’nin en önemli özelliklerinden biri performans iyileştirmeleridir. WWDC 2018 açılış konuşmasında Apple, iOS 12’nin günlük görevler için iOS 11 ve önceki sürümlere kıyasla iki kat daha hızlı olduğunu ima etti.

iPhone 6’daki performans artışı, iOS 12 ile telefonda uygulamaları ve çoklu görevleri açtığınızda açıkça görülebilir. Çabuk. Yalnızca performans sorunları nedeniyle iPhone 6’dan yeni bir iPhone’a yükseltmek istiyorsanız, iOS 12’yi denemek isteyebilirsiniz.

GeekBench puanları, iOS 12’yi yükledikten sonra iPhone 6’da da önemli ölçüde iyileşiyor. iOS 12 çalıştıran iPhone 6’nın GeekBench puanları ile ortalama iPhone 6 puanları arasındaki farkı kontrol edin.

Bununla birlikte, iOS 12, yaşlanmakta olan iPhone 6’ya bazı harika özellikler de getiriyor. iOS 12’deki tüm yeni özelliklerin kişisel favorilerimiz, Ekran ZAMANIve Uygulama Sınırları. Bu araçların her ikisi de, hepimizin bilmeden içine düştüğümüz iPhone bağımlılığını kontrol etmek için inanılmaz derecede faydalıdır.

Bir hafta boyunca iOS 12’yi kullandıktan sonra, Ekran Süresi istatistikleri telefonumu günde yaklaşık 239 kez, yani her 6 dakikada bir açtığımı gösteriyor. Bu çılgınlık. iOS 12’deki Ekran Süresi istatistikleri ayrıntılıdır ve yaşam tarzınızı iyileştirmede size çok yardımcı olabilir.

iPhone 6’nızda iOS 12 kullanıyorsanız, yeni yazılımın aşağıdaki harika özelliklerini denediğinizden emin olun.

iOS 12’de ilginizi çekebilecek daha birçok özellik var. iPhone 6’nızda iOS 12 Beta’yı çalıştırmada sorun yaşıyorsanız, denemenizi ve yaşlanan iPhone’unuza sağlayacağı performans artışını deneyimlemenizi öneririz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*