iPhone ve iPad’de e-posta şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

iPhone ve iPad’de e-posta şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Parolanız, e-postanızı yetkisiz erişime karşı koruyan ilk güvenlik duvarıdır. Güvenli tutmak için iPhone’unuzda şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz önerilir.

Bunu, birisinin şifrenizi bildiğinden şüphelendiğinizde veya hesabınızın güvenliğinin ihlal edildiğinden emin olduğunuzda da yapmalısınız. Tahmin etmesi zor bir şeye ayarlamayı unutmayın.

iPhone ve iPad’inizde e-posta şifrenizi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Aşağıdaki yöntem, iCloud Anahtar Zinciri’ni (Apple’ın parola yöneticisidir) ayarladıysanız ve buna e-posta hesabınızı eklediyseniz geçerlidir. Adımlardan sonra bu konuda daha fazlası.

Ayrıca, aşağıdaki gösteride Gmail kullanıyorum (ki bu en popüler olanıdır). Ancak Yahoo, Outlook, Hey veya başka bir e-posta hesabı kullanıyorsanız, lütfen adlarına dokunun; adımlar benzer.

Bu durumda, Safari gibi bir web tarayıcısında e-posta web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Veya o e-postanın resmi uygulamasını açıp şifreyi orada değiştirebilirsiniz.

Örneğin, açık Gmail 鈫 üzerine dokunun menü simgesi sol üstten 鈫 dokunun Ayarlar 鈫 bir hesap seçin 鈫 Google Hesabınızı yönetin Piyano Güvenlik Piyano Parola.

iOS 13’te Gmail şifresini güncellemeye yönelik temel adımlar, yukarıdakiyle aynı kalır. Hemen sizin için özetleyeyim:

iPhone ve iPad’inizde bir e-posta şifresini bu şekilde değiştirebilirsiniz. Adımlar, iPadOS 13 veya iPadOS 14 çalıştıran iPad için benzerdir

iCloud e-postası, Apple Kimliğinizle aynı parolayı kullanır. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, lütfen iPhone’da Apple Kimliği parolasını nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Son olarak, LastPass, Dashlane, 1Password, vb. gibi bir üçüncü taraf şifre yöneticisi kullanıyorsanız, şifreleri birkaç dokunuşla güncellemenizi isteyebilir veya hatta bunu sizin için yapabilirler!

SONRAKİ OKUYUN:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*