iPhone’da Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin Nasıl Kullanılır

iPhone’da Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin Nasıl Kullanılır

Bildirimler, hiçbir uyarıyı kaçırmamanızı sağlamak için mükemmel bir yol olsa da, sürüş sırasında telefonunuza ara vermek her zaman akıllıca bir karardır; Neyse ki, iOS’ta daha iyi sürüş alışkanlıkları için oluşturulmuş özellikler mevcut. Apple, kazaya neden olan dikkat dağınıklığını azaltmak için sürüş sırasında gelen aramaları, mesajları ve uyarıları sessize almak üzere tasarlanmış iOS 11’de Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin özelliğini önerdi. Bu nedenle, bu özelliğe aşina değilseniz, iPhone’da ‘Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin’ modunu nasıl etkinleştirip kullanabileceğinizi size göstereyim.

Artık araç kullandığınızı algıladığında bu modu otomatik olarak başlatıyor. Manuel olarak ayarlamak için verilen adımları izleyin.

Şimdi Kontrol Merkezi’ni açın ve Sürüş sırasında DND simgesine dokunun.

Özelliği Kapatmak için şuraya gidebilirsiniz: Ayarlar Piyano Rahatsız etmeyin 鈫 Açma/kapama düğmesini çevirin Kapalı.

Not: Bu özelliği doğrudan Kontrol Merkezindeki Dahil Edilen Kontrollerden kaldırmak için Sürüş Sırasında DND seçeneğine uzun basabilir ve Diğer Kontrollere sürükleyebilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin modundayken, yalnızca Favori Kişilerinizden veya sizi ikiden fazla arayan bir kişiden arama alma seçeneğiniz olacaktır. Telefonunuzun Bluetooth üzerinden aracınıza bağlanması durumunda, aramalar her zamanki gibi alınacaktır.

Bildiğiniz gibi, Araba Kullanırken Mesaj Göndermek, sorumlu olduğumuz ölümcül bir durumdur. Bu nedenle, dikkatinizin dağılmaması için sürüş sırasında Otomatik yanıt özelliğini ayarlamak daha iyidir. Özellik hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yolculuk yapıyorsanız, ancak sürücü koltuğunda değilseniz ve Otomatik DND özelliğini açtıysanız. Bu özellik, Sürüş yaptığınızı hissedeceği için iPhone’unuzu kullanmanıza izin vermez. Bu durumda, seçerek özelliği kapatabilirsiniz. ben sürmüyorum.

Çocuğunuzda güvenli sürüş alışkanlıkları geliştirmek için özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik, çocuğunuzun ebeveynin şifresi olmadan onu kapatmasına izin vermez.

Acil SOS özelliği, araç kullanırken bir kaza ile karşılaşmanız durumunda da size yardımcı olacaktır. Aynı konuda daha ayrıntılı bir genel bakış elde etmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Özetliyor!!

Size ve sizinle birlikte seyahat eden diğer kişilere zarar verebileceğinden, araç kullanırken Mesaj Gönderme veya Arama son derece kısıtlıdır. Sürüş sırasında odaklanmanıza izin veren bu tür özellikler konusunda kendinizi güncel tutmak daha iyidir. Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın! O zamana kadar, yükseltilmiş kalın ve güvende kalın! Bu tür içgörülerle sizi güncel tutacağız!

İlgili İçerikler:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*