iPhone’da iMessage’da Cup Pong Nasıl Oynanır?

iPhone’da iMessage’da Cup Pong Nasıl Oynanır?

iMessage’da bir Cup Pong oyunu için arkadaşlarınıza meydan okuyun.

Cup Pong, sıradan bir etkinlikte veya bir grup insan birlikte eğlenmek istediğinde bile en popüler oyunlardan biri olmuştur. Ancak, değişen zamanlar ile yüz yüze görüşmek giderek daha zor hale geliyor.

Neyse ki, dijitalleşme çoğunluğunu umut etmek söz konusu olduğunda Cup Pong geride kalmıyor; ve iPhone’unuzda bir iMessage oyunu olarak mevcuttur.

Arkadaşlarınızla Cup Pong oynamanın eski güzel eğlencesini özlüyorsanız, bu kılavuz size iyi hizmet edecektir. Üstelik oyun iMessage üzerinde olduğu için kendiniz de dahil olmak üzere diğer oyuncuların üretkenliğini bozmamanın huzurunu her zaman yaşayacaksınız.

Cup Pong, iMessage mağazasında bağımsız bir uygulama olarak mevcut değildir. Bu nedenle, Cup Pong dahil çeşitli oyunlar sunan bir üçüncü taraf uygulaması yüklememiz gerekecek.

Bunu yapmak için, ana ekrandan veya iPhone’unuzun uygulama kitaplığından ‘Mesajlar’ uygulamasını başlatın.

Ardından, oyunu oynamak istediğiniz kişiyle sohbet başlığına gidin. Aksi takdirde, bir görüşme başlatmak için ‘Oluştur’ simgesine dokunun ve bir kişi seçin.

Bundan sonra, bölümü genişletmek için ekranınızın sol alt köşesinde bulunan gri ‘Appstore’ simgesine dokunun.

Ardından, genişletilmiş bölümde bulunan mavi renkli Appstore simgesine tıklayın. Bu, ekranınızda bir bindirme penceresi açacaktır.

Şimdi, bindirme penceresinden arama simgesine dokunun ve yazın oyun güvercinive klavyenizin sağ alt kısmında bulunan ‘Ara’ düğmesine dokunun.

Ardından, ‘Al’ düğmesine tıklayın ve uygulamayı indirmek için iPhone’unuzda biyometri veya şifre sağlayarak kimliğinizi doğrulayın.

Cup Pong’u iPhone’unuza indirdikten sonra, oynamak için yalnızca Cup Pong’u telefonuna da indirmiş olan bir arkadaşınız gerekir.

Bunu yapmak için, ana ekrandan veya iPhone’unuzun uygulama kitaplığından ‘Mesajlar’ uygulamasına gidin.

Ardından, oyunu birlikte oynamak istediğiniz kişinin konuşma kafasını seçin. Aksi takdirde, ‘Oluştur’ düğmesine dokunarak ve bir kişi seçerek de yeni bir görüşme başlatabilirsiniz.

Şimdi, bölümü genişletmek için konuşma görünümünden gri ‘Appstore’ simgesine dokunun.

Ardından, genişletilmiş bölümden ‘GamePigeon’ uygulamasını bulmak için sağdan sola kaydırın ve üzerine dokunun.

Ardından, seçenekler tablosundan ‘Cup Pong’ döşemesini bulun ve oyunu başlatmak için üzerine dokunun.

Ardından, oyuna başlamadan önce, ekranın sol alt köşesinde bulunan ‘ÖZELLEŞTİR’ kutucuğuna dokunarak bardaklarınızın görünümünü özelleştirebilirsiniz. Ayrıca ‘OYUN MODU’ kutucuğundan bardakların düzenini değiştirebilirsiniz. Ancak, birden fazla düzenleme yalnızca uygulamanın ücretli kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Tercihinize göre özelleştirildikten sonra, kişiyle bir oyun başlatmak için ‘gönder’ simgesine (yukarı ok) dokunun.

Bir oyunu başlattığınız için, önce rakibin sırası olacaktır. Sıralarını tamamladıklarında mesajı geri alacaksınız. Sıranızı almak için oyun kutucuğuna dokunun.

Şimdi, topu fırlatmak için topa birkaç saniye basılı tutun ve parmağınızı ekran boyunca gezdirin. Her turda, topu atmak için iki şansınız olacak ve ardından sıra rakibin olacak.

Gündem, bir topu bardağa sokmak, bir topu cebe sokabildiğiniz anda, bardak masadan kaldırılacaktır.

Topları rakibinizden daha hızlı cebe indirmeniz gerekecek. Oyunu kazanmak için tüm topları rakibinizden önce cebe atın.

Müzik ve sesler herhangi bir oyunun ayrılmaz bir parçası olsa da, bazen sizi rahatsız edebilir. Neyse ki, sizin için durum böyleyse, ikisi veya biri oyunun kendisinden kapatılabilir.

Bunu yapmak için, avatar resminizin yanında bulunan hamburger simgesine (yatay olarak yığılmış üç çizgi) dokunun.

Ardından, ‘Ses’ seçeneğini bulun ve oyun içi sesleri kapatmak için üzerine dokunun. Kapatıldığında, ‘Ses’ etiketinin hemen yanında aynı şeyi gösteren bir ‘X’ işareti göreceksiniz.

Benzer şekilde, oyun içi müziği kapatmak isterseniz, ‘Müzik’ seçeneğine dokunun.

Ayrıca ses ve müzik seçeneklerinin hemen üzerinde bulunan özelleştirme seçeneklerini kullanarak saç stili, yüzü, gözlüğü, şapkaları, kıyafetleri, yüz ifadeleri ve çok daha fazlasını içeren avatarın görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*