İPhone’da Kısayollar uygulamasında bir Otomasyon Nasıl Silinir

İPhone’da Kısayollar uygulamasında bir Otomasyon Nasıl Silinir

iPhone’unuzda artık istemediğiniz bir otomasyondan kurtulun

iOS 14, iPhone kullanıcıları topluluğunda oldukça heyecan yarattı. Ve oldukça da doğru. Sonuçta, son birkaç yıldaki en büyük iOS güncellemelerinden biri. Uygulama Kitaplığı ile Ana ekran özelleştirmesi eklemekten Siri’yi yeniden tasarlamaya ve Ana ekrana widget eklemeye kadar, bu yıl yeni ve daha iyi birçok şey var.

Otomasyonlar da iOS 14’te bir yükseltme aldı. iPhone’unuzu otomatikleştirmenin yollarının sayısına epeyce yeni eklemeler var. Artık Uyku, E-postalar, Mesajlaşma ve Şarj Etme için otomasyon ekleyebilirsiniz. Telefonunuzu şarj cihazına her bağladığınızda Siri’nin konuşmasını otomatikleştirmek gibi onlarla çok eğlenebilirsiniz.

Ancak iPhone’da veya otomasyonda yeniyseniz, özellikle silme söz konusu olduğunda kaybolmak oldukça kolaydır. Ekranda otomasyonu silmek için basit bir düğme yoktur. Ve bir Kısayolu silmek gibi, ona dokunup basılı tutmak da işe yaramaz. Peki, artık istemediğiniz bir otomasyonu nasıl silersiniz? Yoksa sonsuza kadar onunla mı takılıyorsun? Neyse ki değilsin. Ve silme konusunda da çok karmaşık bir şey yok.

Kısayollar uygulamasını açın ve alttaki gezinme çubuğundan ‘Otomasyon’ sekmesine gidin.

Ardından silmek istediğiniz otomasyona gidin ve üzerinde sola kaydırın.

Sağ köşede ‘Sil’ düğmesi görünecektir. Otomasyonu silmek için üzerine dokunun.

Kısayollardaki otomasyon özelliği hayatınızı oldukça kolay ve eğlenceli hale getirebilir. Ve iOS 14 ile, sizden herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan gerçekten kendi başlarına çalışabilecekleri için artık daha da iyiler. Yine de bazen oldukça göz korkutucu görünebilirler, özellikle de onlar için yeniyseniz. Ancak bunların üstesinden gelmeleri oldukça kolaydır ve bir şeyler ters giderse, onlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*