İşte bu yüzden 2021 iPad Pro’ya yükseltme yapmıyorum

İşte bu yüzden 2021 iPad Pro’ya yükseltme yapmıyorum

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Editörler-Masa

Yıl boyunca artıları ve eksileri olan birçok cihaz kullanıyorum. Bir yandan, en son teknolojiyi tüm yıl boyunca aşağı yukarı taşıyacaksınız. Öte yandan, bulutun size ne kadar yardımcı olabileceğinden bağımsız olarak, verilerinizin bir cihazdan diğerine sürekli bir hareketi, göçebe bir yaşam tarzıdır.

Tüm bunlara rağmen, çoğu yorumcunun yaptığı gibi, ana cihaz olarak yaşam döngüsü boyunca sadık kalan, isterseniz favoriniz olan kişisel bir günlük sürücüm var. İncelediğim bir cihaz veya bir inceleme birimi olabilir veya iPad Pro’mda olduğu gibi kişisel kullanımım için kişisel olarak satın aldığım bir cihaz olabilir. iPad Pro benim ana, kişisel tabletim.

Ekim 2020’de, kişisel iPhone 12 Pro Max’imi satın aldığım sıralarda satın aldım. Yenilemenin oldukça yakın olduğunu biliyordum, ancak ev ekosistemimdeki bu boşluğu doldurmam gerekiyordu.

Genellikle, yeni bir cihaz, halefi duyurulduğunda, “kaşıntıyı” alırım. Bunu hepimiz biliyoruz ve oturmuş Apple Spring Loaded etkinliğini izlerken 2020 iPad Pro’ma yukarıdan bakıyordum ve “Hayır, geçeceğim“. İşte bu yüzden 2021 iPad Pro’ya yükseltme yapmıyorum.

Açıklığa kavuşturmak için, 2020 11 inç iPad Pro, yalnızca Wi-Fi, 128 GB’a sahibim. Tabletimi yalnızca Wi-Fi aralığında kullandığımdan (veya en kötü ihtimalle iPhone’uma bağlı olduğumdan), 2021 iPad Pro gibi 5G varyantı bir yana, 4G sürümüne bile ihtiyacım yok. Bu, şu anki cihazım lehine bir nokta. Evet, yalnızca Wi-Fi özellikli bir modelin de olduğunun farkındayım! İsterseniz bu noktayı göz ardı etmekten çekinmeyin. Aşağıda bolca var.

Geçen yıl kasıtlı olarak 11 inçlik modeli seçtim çünkü 12.9 inçlik varyantın çok büyük olduğunu düşünüyorum. Apple, bu yıl iPad Pro için yalnızca daha büyük versiyonu için yepyeni bir mini LED ekran tanıttı. 11 inç hala iyi ve memnun olduğum eski güzel IPS panelini içeriyor. İşte mevcut cihazımı tutmamın lehine bir (daha fazla) nokta.

İPad Pro’yu (veya başka bir tableti, inceleme amacıyla sakladım ve o zaman bile sindim) kullanarak hiçbir zaman tek bir fotoğraf çekmedim. Kişisel kullanımım için 2021 iPad Pro’daki kamera iyileştirmelerini daha az umursamıyordum ve iPad’de görüntülü arama yapmadığım için yeni geniş açılı FaceTime kamera beni korkutmuyor. Yıl boyunca aldığım 3 FaceTime araması için iPhone’um var. 2020 iPad Pro’m lehine bir puan daha.

Ve işte şimdiki iPad’im lehine eve götüren büyük olanı geliyor. M1 çipinin sunduğu inanılmaz performans. Fakat bekle: 1.500 kat daha yüksek performans ve 2 kat daha hızlı depolama (Apple’ın iddialarına göre) nasıl Eksiler listenizde yer alabilir?

2021 iPad Pro, teoride ve kağıt üzerinde MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini (son zamanlarda yeni iMac) kadar hızlı. Bu başlı başına harika bir şey! Ama bir uyarı var. Hiçbir şey (ya da benim için yararlı olan hiçbir şey) bu muazzam güçten faydalanamaz.

Bu, ince ayarlı bir süper otomobil motorunu bir şasiye takmak ve onu düşük oktanlı yakıtla beslemek gibidir, bu sadece çalışmaya başlamasına yetecek kadardır, ancak tork ve beygir gücü sağlayan hızlarda devir yapamamaktadır. Gaz pedalı olmadan Sürüş modunda sürünmeye benzer.

Bu, 2021 iPad Pro üzerinden MacBook Air’i kolayca satın alacağımı söylediğimde önceki yorumumda bahsettiğim bir şey.

2021 iPad Pro, 2020 iPad Pro’mdan daha mı hızlı? Kesinlikle! Hız artışını algılayabilir miyim? Muhtemelen değil. Benim için, zamanın bu noktasında, en son iPad’e yükseltmeye kesinlikle gerek yok. Bununla birlikte, Apple iPad Pro’nun iPadOS yerine macOS çalıştırmasına izin verirse (ki bu hemen hemen tüm amaç ve amaçlar için bir telefon işletim sistemidir), bu bir anda değişebilir, ancak bu farklı bir konuşma. O zaman üzerinde tam teşekküllü Photoshop ve Final Cut Pro çalıştırabilirdim. Bu güzel olmaz mıydı?

Evet, Apple’ın yeni bir ürün ailesi oluşturacağı, iPad Pro’yu dönüştürülebilir hale getireceği, hem iPad Air hem de MacBook Air segmentlerini bir şekilde yemesine ve kendi segmentlerinden birini yaratmasına izin vereceği farklı bir konuşma. Ancak bu kesinlikle dikkate alacağım bir iPad Pro. Ancak şu anda duruşum şu: iPad’iniz yoksa ve bir tane almayı planlıyorsanız, onun yerine bir MacBook Air alın. 2020 iPad Pro’nuz varsa, bir yıl daha saklayın.

Ama bu sadece benim ve her zaman olduğu gibi herkesin ne düşündüğünü merak ediyorum. Bize aşağıya bir yorum bırakın ve bunun hakkında konuşalım. Meslektaşım Adam zaten araya girdi. O da “geç” dedi. Nedenlerini okuyun!

Okuduğunuz için teşekkürler! HoşgeldinizEditörün Masası!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*