John Parsons, Make Tech Easier’ın Yazarı

John Parsons, Make Tech Easier’ın Yazarı

John Parsons

John Parsons, yazılım geliştirmede uzun yıllara dayanan serbest yazardır. Fizik diploması var ve Chicago’da karısı ve bir sürü hayvanla yaşıyor.

Akıllı TV’ye yükseltme yapmak isteyip istemediğinizi merak ediyorsanız, akıllı TV’ler hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmek için önce bu makaleye göz atın.

Mac’in Finder’ındaki Quicklook özelliği, video için yalnızca .mov ve MPEG ile ilgili biçimleri destekler. QLVideo, Quicklook’a ekstra video türleri için destek ekler.

iOS 10’daki yeni bir özellik sayesinde artık iPhone’unuzla arabanızı nereye park ettiğinizi bulabilirsiniz. “Park Edilmiş Araba Bul” özelliği iOS 10’da şu şekilde çalışır.

iOS 10’daki Mobile Safari, iPhone için birinci sınıf web sörfü sağlar. Performans sorununu gidermek için bazı yeni özelliklerini ve ipuçlarını öğrenin.

Mac App Store dışında bir uygulama indiriyorsanız, yüklemeden önce paket dosyasını kötü amaçlı yazılımlara karşı taramak en iyisidir. MacOS’ta bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iOS 9.3, Fotoğraf uygulamasında bir “Çoğalt” özelliği ile birlikte gelir. İOS’ta fotoğrafları veya videoları nasıl kolayca çoğaltabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Güvenlik uzmanı Ben Caudill, uzun menzilli WiFi ve güvenli ve özel bağlantı sağlayabilecek bir “Proxyham” projesini duyurdu. Nasıl çalıştığını öğrenelim.

Bizi koruması gereken pek çok gizlilik ayarı ve uzantı var, ancak gerçekten çalışmıyor. Buradaki listeye göz atın.

Sizi takip eden web siteleri ve hedefli reklamcılık, modern yaşamın kaçınılmaz bir parçası gibi görünebilir ancak bu stratejilerle gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*