Kadına yönelik şiddeti önlemek için daha fazlası yapılmalı: PM Lee, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Kadına yönelik şiddeti önlemek için daha fazlası yapılmalı: PM Lee, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Singapur, kadınları ve kızları halka açık yerlerde, evde veya internette taciz edilmekten veya zarar görmekten korumak için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Başbakan Lee Hsien Loong, 18 Eylül Cumartesi günü Singapur Kadının Gelişimi Konuşmaları’nın sanal kapanış oturumunda bunu söyledi.

Singapur, kadınların her saat korkmadan sokaklarda yürüyebilecekleri dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olsa da, bu fiziksel güvenlik ve güvenlik duygusu hafife alınamaz dedi.

“Singapur’da yüksek hukuk ve düzen standartlarını korumak için çabalarımızı sürdürmeliyiz. Aynı zamanda kadınları ve kızları tacizden veya zarar görmekten korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.”

Bunu başarmak için 13 Eylül Pazartesi günü Parlamento’da üç cinsel suça yönelik cezaları sertleştiren bir Yasa Tasarısı kabul edildi.

PM Lee şunları ekledi: “Toplum olarak, böyle kötü bir şey olduğunda insanların empati ve destekle karşılık verdiği bir ortam oluşturmalıyız. Mağdurlar kolayca ve ek sıkıntı çekmeden yardım arayabilmelidir.

Daha da önemlisi, mağdurların başlarına gelenlerden dolayı kendilerinin suçlanacağından veya utanılacağından ve bu nedenle sessizce acı çekeceklerinden korkmalarına neden olmamalıdır.”

Başbakan Lee, Covid-19 pandemisinin neden olduğu baskılar nedeniyle durumun kötüleştiğini de sözlerine ekledi.

Aile içi şiddetle ilgili görev gücü, yakında mağdurlara acil desteğin iyileştirilmesi, onlara yönelik korumanın artırılması, şiddetin tekrar etmesinin önlenmesi ve erken uyarı işaretleri konusunda farkındalığın artırılması gibi önerileri içeren bir rapor yayınlayacak.

Bu nesil kızların ve kadınların güvenliğine yönelik bir başka tehdidin de internetten geldiğini söyledi, çünkü her yaştan kadın tacize, zorbalığa, tımarlanmaya veya sosyal medyada istenmeyen ilgiye maruz kalıyor ve savunmasız kalıyor.

Sonuç olarak, birçok mağdur psikolojik sıkıntı çekiyor veya kendine zarar vermeye itiliyor, dedi ve çevrimiçi alanın kızlar ve kadınlar için güvenli kalmasını sağlamanın hayati önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Kadına yönelik şiddet sorununun temel çözümünün, kadın ve erkeğin birbirinin sınırlarına saygı duyması için doğru değerlerin aşılanması, kadınlardan yararlanmanın, onlara kötü davranmanın, fiziksel veya cinsel saldırıda bulunmanın yanlış ve yasak olduğunu bilmesi, dedi Başbakan Lee.

“Ebeveynler çocuklarını sağlıklı sınırlar ve saygı konusunda eğitmeli.

“Okullarda öğrencilerimiz birbirlerine saygı duymanın önemini ve hem gerçek hayatta hem de internette kendilerini korumayı öğrenmelidir.”

Yüksek öğrenim kurumlarının genç erkek ve kadınların kendilerini güvende hissedebilecekleri yerler olması gerektiğini kaydetti.

Ve herkes, “soyunma odası konuşmalarına” katılmayı reddederek, kadınlara yapılan bu saygısızlığa ve kadının nesneleştirilmesine karşı çıkarak günlük yaşamında üzerine düşeni yapabilir” dedi.

St Luke’s Eldercare’de iletişim ve ortaklıklardan sorumlu müdür yardımcısı olan Bayan Elaine Tan, yine Cumartesi günü Halk Hareketi Partisi’nin yıllık Kadınlar Kanadı konferansında bir panel tartışmasındaydı.

The Straits Times’a, kurbanların yardım aramasının normalleşmesinde medyanın oynayacağı büyük bir rol olduğunu söyledi.

Dedi ki: “Ayrıca bir dereceye kadar damgalama var.

“Bazen erkekler, kadınların giyim tarzlarından dolayı ‘istedikleri’ gibi şakalar yaparlar. Bu tür tartışmalar ve açıklamalar çok eskidir ve buna bir son verilmelidir. Toksik erkeklik perspektifinden geliyor.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*