‘Kalamar Oyunu’nda, yemeği yemek istemezsiniz. İşte neden

‘Kalamar Oyunu’nda, yemeği yemek istemezsiniz.  İşte neden

İçinde Kalamar Oyunu, Netflix’in son derece popüler hayatta kalma drama dizisi, en dikkat çekici yemek anlarından biri ikinci oyun sırasında gerçekleşir.

Şeker ve kabartma tozundan yapılmış kırılgan bir şekerli gofret içerir. Oyun sırasında, karakterlerin damgalı bir şekli mükemmel bir şekilde kesmek için on dakikaları vardır. Kazanın ve büyük miktarda parayla eve dönmeye bir adım daha yaklaşırlar; kaybederler ve vurularak öldürülürler. Oyun yeterince kolay görünüyor, ancak sahne çok gergin: Bir kadın gofretini kırdığında hayatı için yalvarıyor, bir adam silah namlusuna bakarken titriyor, kahramanı Seong Gi-hun silah sesleri olarak odaklanmak için mücadele ediyor patlar ve saat aşağı iner.

Şekerleme oyunu artık ikonik hale geldi – Singapur’daki bir kafe yemek yiyenlerin anı yeniden yaratmasına izin veriyor – ama ne olduğu ve diğer yiyecekler Kalamar Oyunu, iletmek, gösteriyi tatlandıran korku duygusudur.

Dokuz bölümlük dizi boyunca, yazar ve yönetmen Hwang Dong-hyuk, oyunculara o oyundan hemen sonra servis edilen elma şarabı ve yumurta gibi yaklaşmakta olan kıyameti haber vermek için tabaklar kullanıyor. Gangster Jang Deok-su, “Ölmeye çok yaklaştım” diyor. “Peki tüm bunlar karşılığında ne alacağım? Yemek için bir yumurta. Götler.” Ancak yetersiz rasyonlar kasıtlıdır. Karakterler açlıktan ölür ve sonunda birbirleriyle savaşırlar. Zonklayan, kaotik beş dakikalık bir sahneden sonra düzinelerce kişi öldü.

Yiyecekler ayrıca karakterlerin içinde bulunduğu umutsuz durumu yakalamak için kullanılır. Ciddi derecede borç içinde olan Seong, bir uşak bir kase tutarken Seong’un burnuna bıçak dayayan bir tefeci tarafından banyoda köşeye sıkıştırılır. Tefeci, “Kanınız lezzetliydi,” diye homurdanıyor. “Oğullarım ve ben içinde güzel ve lezzetli bir çorba yapmalıyız.” Sokak kenarındaki bir durakta, Seong kızından özür diler. tteokbokki daha güzel bir akşam yemeği yerine doğum günü yemeği. “Sorun değil” diyor. “Üvey babamla daha önce bir et lokantasına gittik.”

Yiyecekler komedi için kullanıldığında, o anlar kara mizahla renklenir. Seong, ana oyunlara yönelik bir öncü mücadelede para kazanır ve eve giderken bir balıkçıyla karşılaşır. Seong ona uskumru için 10.000 won öder ve parayı değiştirmemesini söyler. Seong temkinli bir şekilde uzaklaşırken, balıkçı dilini şaklatıyor ve mırıldanıyor: “Prick, bu 12.000 wondu.”

İkinci oyunda zaman tehlikeli bir şekilde azaldıkça, Seong görevini kolaylaştırmak için gofretin arkasını yalıyor. Diğer oyuncular bunu yakalar ve kısa süre sonra tüm saha şekeri öfkeyle dilmeye başlar.

Yemek de sadece bir ödül değil, kalan üç oyuncuya final maçından önce iyi bir yemek deneyimi yaşatıldığında olduğu gibi. Resmi bir masaya otururlar ve kocaman bir T-bone bifteği ve kırmızı şarap ikram edilir. Ancak şölene endişeyle bakıyorlar ve Seong ile ana rakibi Park Hae-soo arasında gerginlik arttıkça tereddütle çiğniyorlar. Sonunda, gardiyanlar kanlı plakalarını temizler ve arkalarında bir biftek bıçağı bırakırlar, bu da önlerindeki son denemenin uğursuz bir işaretidir.

Aramak bir gerginlik olsa da Kalamar Oyunu Bir yemek programı olarak, yemekler en sevdiğiniz yemeği yemek kadar anlam taşır. Bundan sonra çok fazla buralarda olmayabilirsin.

Squid Game’i Netflix’te buradan izleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*