Kuzey Kore saldırırsa nasıl haberdar olacaksınız?

Kuzey Kore saldırırsa nasıl haberdar olacaksınız?

Zamanında alınan uyarılar, acil bir durumda güvende olmanıza yardımcı olabilir. WEA, mobil cihazınıza uyarı gönderebilir. Bir uygulama indirmenize veya bir hizmete abone olmanıza gerek yok.

WEA bir metin mesajı gibi görünecek ve uyarının türünü ve zamanını ve yapmanız gereken herhangi bir işlem olup olmadığını gösterecektir. 90 karakterden fazla olmayacak. Mesajlar, iki kez tekrarlanan özel bir ton ve titreşim içerir. Hizmet için ücret alınmaz.

Bir WEA mesajı alırsanız, önerdiği herhangi bir işlemi yapın ve yerel medyadan veya hükümet uzmanlarından daha fazla ayrıntı almaya çalışın.

WEA, Nisan 2012’de kullanıma sunuldu, ancak birçok eski mobil cihaz WEA özellikli değil. Tüm yeni mobil cihazlar WEA mesajlarını alabilmelidir.

Kimler WEA gönderebilir?

WEA’lar eyalet ve yerel kamu güvenliği ve kolluk kuvvetleri, Ulusal Hava Servisi, Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından gönderilebilir.

Bu uyarılar üç kategori için verilebilir:

  1. Yakın tehdit
  2. Sarı alarm
  3. cumhurbaşkanlığı

Bir plan yapmak

Acil bir durumda bir planın olması her zaman iyi bir fikirdir. Unutmayın, bir felaket olursa aileniz bir arada olmayabilir. Acil durum planınızı başlatmak için aileniz, arkadaşlarınız veya ev halkınızla acil durum uyarılarını ve uyarılarını nasıl almayı planladığınız hakkında konuşun.

Ardından, tahliye rotasıyla birlikte barınak planınızın ne olduğunu öğrenin. Ayrıca bir aile/ev iletişim planına sahip olmak isteyeceksiniz. Sizin ve aile üyelerinizin her zaman taşıyabileceği, cüzdan boyutunda bir acil durum iletişim planınız olmalıdır.

WEA’ya nasıl kaydolabilirsiniz?

Kablosuz Acil Durum Uyarılarına şu adresten kaydolabilirsiniz: https://www.ready.gov/alerts. Ayrıca bir afet tedarik kitinin nasıl oluşturulacağı hakkında da bilgi bulacaksınız. Bunu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaştığınızdan emin olun, böylece onların da bir planı olur.

Beyin gibi davranan savunma uçağı

Ordunun düşünen dronlar yapmak için nasıl çalıştığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Daha:

Robocalls bizi sürekli olarak rahatsız ediyor ve Amerikalıları her yıl milyonlarca dolardan dolandırıyor. Bu kullanışlı kılavuzda Kim’in can sıkıcı otomatik aramaları durdurmak için en iyi numaralarını öğrenin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*