LG G2 incelemesi

LG G2 incelemesi

lg-g2-10

Kabul edelim, akıllı telefonlar, ham özellikler hakkında endişelenmemiz için çok güçlü hale geldi. Üst düzey bir cihaz alıyorsanız, performans açısından hepsi neredeyse aynı olacak ve bunları birbirinden ayırmak için yalnızca milisaniye yükleniyor. Bir akıllı telefonun benzersiz olması ve harika özelliklere/yazılımlara sahip olmasıyla kendisini rakiplerinden ayırması gerekir.

Kutu LG G2 Her şeye gücü yeten Samsung Galaxy S4, inanılmaz bir şekilde inşa edilmiş HTC One ve Galaxy Note 3 gibi diğer üst düzey güç merkezleri gibi rakiplere karşı durmak mı? Diğer akıllı telefonlara benzemeyen bir form faktörü ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak özelliklerle kesinlikle farklıdır. Şimdi size onun bugüne kadarki en sevdiğim akıllı telefon olduğunu söyleyeceğim. Niye ya? Bu canavar akıllı telefonun neyle ilgili olduğunu göstermek için incelemeye geçelim.

lg-g2-8

LG G2 teknik özellikleri

  Android 4.2.2 Jelly Bean

  5,2 inç 1080p IPS LCD ekran

  2.2 GHz Qualcomm Snapdragon 800 işlemci

  2 GB RAM

  32 GB dahili depolama

  13 MP / 2.1 MP kamera

  3.000 mAh pil

  WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS ve microUSB 2.0.

LG G2 yapı kalitesi

İdeal olarak, bu tür şaşırtıcı özellikler, eşit derecede çarpıcı bir gövdeye yerleştirilmelidir. LG’nin itibarı yardımcı olmuyor, ancak üretici, kurulduğu günden bu yana oldukça çarpıcı cihazlar üretiyor. LG Optimus G (daha fazla ayrıntı için LG Optimus G incelememizi okuyun). Bu telefon, kusursuz bir şekilde, kusursuz bir gövdeyle ve arkada ve önde camla (iPhone 4’ün stilini taklit ederek) inşa edildi. Halefi aynı seviyede mi?

LG G2 çok iyi inşa edilmiş bir cihazdır. Samsung’unkine benzeyen bir plastik sırt sporu yapıyor, ancak çok daha sağlam ve sağlam hissediyor. “Hava cepleri” veya çürük noktalar yoktur. Arkadaki düğmeler çürük değil ve çok güzel geri bildirimler sunuyor. Biraz daha yumuşak olan güç düğmesi için tasarruf edin, ancak bu gerçekten endişelenmeyeceğiniz bir şeydir (yazılım bölümünde bu konuda daha fazlası).

lg-g2-5

Genel olarak, LG G2 esnek ama kötü anlamda değil. Sağlam ve iyi inşa edilmiştir. Deneyim, düğme yerleşimi ve ekran düğmelerinin birleşimiyle oluşturulan çok minimalist bir görünümle geliştirildi. Cihaz çok şık ve güzel.

Ve bir Verizon müşterisiyseniz, bir ödül alacaksınız. Bu versiyonun arkasında uluslararası plastik düğmeler yerine metal düğmeler var. Hangi düğmenin hangisi olduğunu Verizon versiyonuyla karıştırmak kolay olduğu için aslında plastik olanları tercih ediyorum. Sonra tekrar, bu benim görüşüm. Bu tasarım değişikliği sayesinde yapı kalitesi biraz daha iyi olur.

LG G2 tasarımı

Form faktörü söz konusu olduğunda LG G2 türünün tek örneği. Fiziksel düğmeleri yanlardan çıkarıp akıllı telefonun arkasına yerleştiren ilk Android akıllı telefon. LG G2 hakkında bir şeyler duyduysanız, arkada düğmelere sahip olduğu gerçeğidir. Bunun amacı? Kısmen heyecan, kısmen işlevsellik.

lg-g2-4

Güç ve ses düğmeleri, çoğu kişinin bir akıllı telefonu tutarken işaret parmaklarının durduğu arkaya bakan kameranın hemen altına yerleştirilmiştir. Evet çok garip bir yerleşim ve alışık olmadığımız bir durum. Çoğu zaman yandaki düğmeleri aradığımı buldum, ancak zihniyetinizi değiştirdiğinizde bunun gerçekten mantıklı olduğunu anlıyorsunuz.

Sesi değiştirmek için bu düğmelere ulaşmak bir esintiydi. Güç düğmesine gelince, kelimenin tam anlamıyla sadece birkaç kez kullandım.

LG G2 yazılımı ve performansı

Şimdiye kadarki en iyi özellik!

Bu telefondan kesinlikle bayıldığım bir yazılım özelliği var. LG buna ‘Knock On’ adını veriyor ve ekrana iki kez dokunarak cihazı açmanıza izin veriyor. Bu çok basit bir eklemedir, ancak bambaşka bir fark yaratır!

lg-g2-7Çabucak alıştım ve o zamandan beri onu seviyorum. Bu basit ve hareket halindeyken çok doğal hissettiriyor. Bu yüzden güç düğmesini nadiren kullandım, buna gerçekten gerek yok. Elbette, cihazı başlatmak veya yeniden başlatmak istemiyorsanız.

Bir başka harika özellik de, telefonu yüzünüze koyarak aramaları cevaplamayı kolaylaştıran Beni Cevapla özelliğidir. Ayrıca, QSlide dahil olmak üzere LG Optimus G ile gelen tüm harika özelliklere de sahip olursunuz. Ayrıca Hızlı Uzaktan Kumanda ve Misafir Modu gibi bazı ekstralara da sahip olursunuz.

Android Jelly Bean ve LG’nin Kullanıcı Arayüzü

Android 4.2.2 Jelly Bean, LG G2’de harika çalışıyor. Ancak elbette, mobil sektördeki en iyi işlemci olan Qualcomm Snapdragon 800 tarafından destekleniyor. Normalde, bir cihaz özel üretici kullanıcı arayüzleri tarafından aşağı çekilir, ancak bu kötü çocuk hiçbir zayıflık belirtisi göstermiyor.

Hiç şüphe yok ki, çoğunuz diğer birçok akıllı telefon ve üretici gibi LG’nin arayüzünün büyük hayranları olmayacaksınız. Yine de LG’nin yazılımı o kadar kötü mü? Kesinlikle Samsung’un TouchWiz’ine tercih ederim ve insanlar bu telefonu seviyor gibi görünüyor.

Aslında, LG G2’nin kullanıcı arayüzü, LG Optimus G’ninkiyle neredeyse aynı. Size, altta düzgün kısayollar bulunan hoş bir kilit ekranı sunuluyor. Bildirim merkezi, geçişlere iki parmakla aşağı kaydırma gibi harika bir erişim sunmuyor, ancak bunlar bildirim merkezinin hemen üstüne yerleştirilmiş.

Ekran Görüntüsü_2013-10-18-16-58-51Bildirim merkeziyle ilgili sevmediğim bir şey de LG’nin kısayollarının çok fazla yer kaplaması. Ekranın yaklaşık yarısını kaplayan geçişler, Qslide uygulamaları, parlaklık ve ses seçenekleriyle, gerçek bildirimler için çok az alan kalıyor. Bu, birden fazla bildiriminiz varsa kullanıcıyı aşağı kaydırmaya zorlar. Çok uygun değil ve daha fazla bildirim alanı karşılığında bu kısayollardan bazılarının gittiğini görmek isterdim.

Uygulama çekmecesi, uygulamalar ve widget geçişleriyle bölünmüştür ve Ayarlar çok uygun bir düzen sunar. İyi ol ‘dikey seçenekler listesine sahip olmayı seçebilirsiniz, ancak LG’nin sekmeli Ayarlar menüsünü seviyorum. Ayarlarınızı ağ, ses, görüntü ve genel olarak ayırır. Bu, o anda ihtiyacınız olan ayarları bulmanızı çok kolaylaştırır. Sadece seçtiğiniz sekmeye dokunun ve içeridesiniz.

Verim

LG G2 hızlı… şaşırtıcı derecede hızlı! Uygulamaları açarken neredeyse hiç gecikme olmaz, oyunlar tereyağı gibi sorunsuz çalışır ve açılış süresi çıldırır. Bu telefonun açılması tam anlamıyla 6-8 saniye sürüyor. LG G2’nin açılış süresi şimdiye kadar gördüklerimin en iyisi.

İyi optimize edilmiş bir yazılımdan, Snapdragon 800 işlemciden, 2 GB RAM’den ve Jelly Bean’den gerçekten daha azını bekleyemezsiniz.

LG G2’yi bilgisayarınızdan kontrol edin

LG cihazlarından gerçekten sevdiğim bir özellik, oradaki çoğu yorumcu için radarın altına girmiş gibi görünüyor. Bazı LG cihazlarının, üreticinin OSP (veya On-Screen Phone) dediği özelliklere sahip olmasını seviyorum. Bu, akıllı telefonunuzu bir WiFi bağlantısı kullanarak bilgisayarınızdan kontrol etmenizi sağlar.

Gecikme neredeyse yok denecek kadar azdır ve bilgisayardan çalışan ve her anlamsız bildirim için telefonunu elinden çıkarmak istemeyenler için bir hayalin gerçekleşmesidir.

Ekran ve ses

lg-g2-6

LG G2’nin 5.2 inçlik ekranı beklediğiniz kadar harika. 1080p Full HD çözünürlük, metinlerin, videoların ve görüntülerin elbette harika görünmesini sağlar. Bu ekranla ilgili sevdiğim şey, bir IPS panele sahip olması.

IPS ekranlar en “gerçek” renkleri sunar. LG G2’nin ekranı AMOLED akıllı telefonlar gibi aşırı doygun değil ve AMOLED’in kötü şöhretli pentile matrisi hakkında endişelenmenize gerek yok. Elbette bu bir tercih meselesi ama iyi bir film ya da fotoğraf için iyi renkler gibisi yoktur.

Sese gelince, iyi, ama şaşırtıcı değil. LG G2, 24 bit, 192 kHz Hi-Fi sese sahip ilk akıllı telefon. Bu, ses kalitesinin ve hassasiyetinin daha yüksek olduğu anlamına gelir. Yine de ses seviyesi çok yüksek değil ve cihazın hoparlöründe ufak bir tasarım sorunu var.

Hoparlör, mikrofonla birlikte cihazın alt kenarında bulunur. Bu, kötü bir tasarım öğesidir, çünkü telefonu yatay tutarken telefonun alt kenarını kapatma eğilimi vardır. Eliniz, hoparlörün tam üzerinde durarak, aksi takdirde harika sesi boğuyor.

lg-g2-2

Kamera

lg-g2-3LG G2 kamera iyi, ancak LG’nin etrafta dolaşıp dolaşabileceği bir şey değil. 13 MP kamera, iyi yüksek çözünürlüklü çekimler ve videolar sunar. Kameraya, düşük ışık koşullarında daha iyi çekimler yapılmasına yardımcı olan OIS (Optik Görüntü Sabitleme) yardımcı olur. Yine de fark devasa olmayacak. Titreyen elleri olanlar, düşük ışık koşullarında net bir resim çekmekte hala sorun yaşayacaklardır. Yine de, iyi aydınlatma koşullarında görüntülerin harika olduğunu gördüm.

Arkadaki düğmelerle kendinizi sık sık yanlışlıkla kameraya dokunurken buluyorsunuz. Bu normalde bulanık çekimler anlamına gelir, ancak LG bunu akılda tuttu ve sorunu göz ardı etti. Lens, parmak izi koruması için işlenmiş bir safir kristal ile korunmaktadır. Ayrıca safir kristalden 3 kat daha güçlüdür, bu yüzden ona zarar vermek oldukça zor olacaktır.

Yine de bu kamera hakkında en çok sevdiğim şey yazılımdı. LG G2’yi gerçekten kamera özellikleri açısından diğer büyük adamların yanına koyuyor. Normal çekimlerinizi, HDR, panorama, VR panorama (LG’nin Photosphere sürümü), seri çekim, zaman yakalama ve daha fazlasını elde edersiniz. En sevdiğim, çekim yapmak için hem arka hem de öne bakan kameraları kullanan (Samsung’unki gibi) Çift Kamera moduydu.

Görüntü kalitesine göz atabilmeniz için bazı görüntü örnekleri burada. Loş, karanlık ve iyi aydınlatılmış ortamlarda fotoğraflarım var.

Bu telefon beni tamamen etkiledi ve günlük sürücü olarak Galaxy Note 2 kullanıyorum. LG G2, bu 3.000 mAh pili bir BOSS gibi idare ediyor. Yoğun bir günde minimum 24-25 saat ve ortalama/hafif kullanımda yaklaşık 40 saat alırdım.

Bir kez 3 günlük bir hafta sonu alabildim ve bu süre boyunca toplamda yaklaşık 3 saat fişe taktım. Eve yaklaşık %20 kala geri döndü (bu, hafif ila ortalama kullanım). Aslında, bizim Chris Chavez’imiz bunu test etme şansına sahip oldu ve 3 saatten fazla kesintisiz ekran süresi elde edebildi!

“Pil ömrü oldukça aptalca. İyi aptal gibi. Onun tarafından şımartıldım” -Chris Chavez, Google.com

lg-g2-pil ömrü

Çözüm

Peki, LG G2’yi satın almalı mısınız? evet diyorum! Ve çoğu zaman herhangi bir akıllı telefon için bu kadar heyecanlanmıyorum. Özellikle son zamanlarda. Ve hayır, bunu söylemem için bana hiçbir şey ödenmiyor!

LG G2 şu anda en sevdiğim akıllı telefon ve kendim için almayı düşünüyorum. Teknik özellikleri son teknoloji ürünü, tasarımı çok şık ve güzel görünüyor, muhteşem özelliklere sahip ve eşsiz pil ömrü.

lg-g2-1

Görebildiğim tek dezavantaj, yazılım ve plastik yapı kalitesi. Kamera da harika değil, ancak yine de sosyal ağlar için harika fotoğraflar çekecek (Fotoğrafçılığı sevdiğimi ve bir DSLR kullandığımı da düşünmelisiniz. Şımarık oldum!). Gerçi bunlar çok subjektif konular. Ne yazık ki, LG’nin tüm bu harika çalışmalarının, LG’nin akıllı telefon pazarında sahip olduğu popülerliğin eksikliği nedeniyle gölgede kalmasından korkuyorum. Olduğu gibi, LG G2’nin şu anda alınacak telefon olduğunu söylüyorum ve başarısız olduğunu görmek beni hayal kırıklığına uğrattı.

LG G2, şu anda ABD’deki tüm büyük taşıyıcılardan ve diğer birçok uluslararası operatörden temin edilebilir. ABD’de AT&T, T-Mobile, Sprint ve Verizon’dan alabilirsiniz. Fiyatlar 200 $ ‘a kadar çıkıyor, ancak dürüstçe söyleyebilirim ki, bu bir akıllı telefona harcayacağım en iyi 200 $ olacak.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*