LG, G4 önyükleme sorununun bir donanım hatası olduğunu kabul ediyor ve etkilenen cihazları onaracaklarını söylüyor

LG, G4 önyükleme sorununun bir donanım hatası olduğunu kabul ediyor ve etkilenen cihazları onaracaklarını söylüyor

Bazılarını etkileyen garip bir sorun LG G4Cihazların aniden bir dizi yeniden başlatmaya girdiği yer, sonunda LG tarafından bir donanım kusuru olarak ele alınmış gibi görünüyor. Bir LG sözcüsünden yapılan açıklamada, şirket, başlangıçta yanlış teşhis konulduğunu kabul ettikleri konusunda nihayet temiz çıktı.

Bazı aygıt kontakları arasındaki gevşek bir temasın, bazı G4’lerin bir dizi önyükleme döngüsüne girmesine neden olduğu ortaya çıktı. Güzel haberler? Sorundan etkilenenler, cihazlarının onarılması veya değiştirilmesi konusunda herhangi bir sorun yaşamamalıdır.

“LG Electronics, bileşenler arasındaki gevşek temastan kaynaklandığı tespit edilen LG G4 akıllı telefondaki bir önyükleme sorunundan haberdar edildi. LG G4’lerinde önyükleme sorunları yaşayan müşteriler, tam garanti kapsamında onarım için G4’ün satın alındığı yerel operatörlerine veya yakındaki bir LG Servis Merkezine (www.lg.com/common) başvurmalıdır.

G4 cihazlarını taşıyıcı olmayan satıcılardan satın alan müşteriler, garanti koşullarının farklı olacağını bilerek bir LG Servis Merkezi ile iletişime geçmelidir. LG Electronics, en yüksek ürün kalitesi ve müşteri hizmeti standartlarını sağlamaya kendini adamıştır ve başlangıçta yanlış teşhis alan bazı müşterilerimizden kaynaklanan rahatsızlıktan dolayı özür diler.”

Net olmaması durumunda, bu sorundan etkilenen herkes yerel operatörleriyle iletişime geçebilmelidir (telefon oradan satın alındıysa). LG, cihazlarını taşıyıcı olmayan bir satıcıdan satın alanların yerel bir LG Servis Merkezi ile iletişime geçmelerini önerir. Ürün desteği için, sağda LG’nin web sitesini ziyaret edin burada. IMEI/ESN ve Model Numarasının listeleneceği Ayarlar > Telefon Hakkında > Durum bölümünde bulabileceğiniz LG G4’ünüzün belirli modeline ihtiyacınız olacak.

[via Android Authority]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*