LG G6: Bir Ay Sonra

LG G6: Bir Ay Sonra

Yeni bir telefon piyasaya sürüldüğünde, özellikle de Amiral gemisi gibi bir amiral gemisi telefon piyasaya çıktığında LG G6, önünde bir sürü tantana var. Ambargo kalktığında tonlarca inceleme yayınlanıyor, ancak ondan sonra cihaz hakkında pek bir şey duymuyorsunuz. Endüstri hızla bir sonraki yeni şeye geçiyor. Bu, bir telefon alıp iki yıl boyunca ona bağlı kalan insanlar için adil değil. Bir telefonun zaman içinde nasıl eskidiği birçok insan için önemlidir.

LG G6 incelememi yayınladığımdan bu yana yaklaşık bir ay geçti ve altı haftanın büyük bir kısmında G6’yı günlük telefonum olarak kullanıyorum. Artık ilk heyecan sona erdiğine göre, cihazla ilgili bazı uzun vadeli düşüncelerimi paylaşabilirim. Hızlı bir tazeleme olarak, işte orijinal incelememin alt satırı.

Son altı haftadaki ilk izlenimlerimin yardımcı olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum. Aslında, muhtemelen telefonu şimdi Nisan ayında yaptığımdan daha çok seviyorum. Bunun çok büyük bir nedeni var, ama buna biraz sonra geleceğiz.

18:9 ekran harika görünmeye devam ediyor. Hem G6’yı hem de Samsung Galaxy S8, Ben tamamen böyle bir ekrana sahip her telefondan yanayım. Gezinme çubuğu, değerli ekran alanını uygulamalardan uzaklaştırmaz. Süper ince çerçevelerle birleşen uzun ekran hala harika hissettiriyor. G6, kullandığım en rahat telefonlardan biri.

Görmek istediğim şeylerden biri, videoları 18:9 ekranın tamamını kaplayacak şekilde genişletme seçeneği. Galaxy S8’de, YouTube dahil bir video oynattığınızda tam ekranı kaplayan bir düğme bulunur. Açıkçası, bu videonun bir kısmını kesiyor, ancak sahip olmak için güzel bir seçenek.

Cam tasarımı, özellikle cam Galaxy S8 kullanıldıktan sonra hala harika hissettiriyor. Kavisli ekranlar ne kadar havalı görünse de, G6’daki sıkıcı düz panelleri tercih etmeye başladım. LG, G6’da Gorilla Glass 3 kullanıyor, bazı telefonlarda ise daha yeni Gorilla Glass 5 var. Telefonu birkaç kez kılıfı olmadan düşürdüm ve çatlayacağını kesin olarak düşündüm. Ama şimdiye kadar bir çizik olmadan dayandı.

Performans, birçok insanın sorun olacağını düşündüğü bir şeydi. Ne de olsa G6’da Snapdragon 821 ve Galaxy S8’de Snapdragon 835’te var. Orijinal incelemede söylediğim gibi, 821 hala kapasitesinden daha fazla. Gecikme veya tepki vermeme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Her şey aldığım günkü gibi hızlı.

Kamera, incelememde sevmediğim bir şeydi, ancak Galaxy S8 ile karşılaştırdıktan sonra daha çok takdir etmeye başladım. Samsung, fotoğrafların görünüşünü değiştirmek için arka planda pek çok şey yapıyor. Gürültü giderme benim için büyük bir dönüş. Pencere ekranları ve kumaş dokusu gibi şeyler “gürültü” olarak yorumlanır ve bulanık hale gelir.

Karşılaştırıldığında, LG, G6’daki fotoğraflara pek bir şey yapmıyor. Sizi Samsung yolunun veya LG yolunun daha iyi olduğuna ikna etmek için burada değilim. İkisinden birini tercih edebilirsiniz. LG’nin fotoğraflarının daha doğal görünmesini tercih etme eğilimindeyim. Ayrıca geniş açılı kamerayı kullanmak için daha fazla neden buluyorum.

Pil ömrü hala oldukça vasat, ancak iyi haber şu ki, daha da kötüye gitmedi. Hala fişe takmadan günü geçirebiliyorum. %15 uyarısı genellikle her gece saat 11 civarında çıkıyor. Daha sonra dışarı çıkma planlarım varsa, dışarı çıkmadan önce tamamlarım.

Büyük bir nedenden dolayı G6’yı orijinal incelememde yaptığımdan daha çok sevdiğimi belirtmiştim. Bu sebep Galaxy S8. İncelemem yükseldikten kısa bir süre sonra ellerimi Galaxy S8’e aldım. Galaxy S8’in kötü bir telefon olduğunu söylemiyorum ama G6’nın gerçekten ne kadar iyi olduğunu anlamamı sağladı.

Galaxy S8 hakkında beni rahatsız eden şeyler var. Korkunç parmak izi tarayıcısı, TouchWiz UI, Bixby düğmesi, kamera gürültüsünü giderme, size her şeyi nasıl yapacağınızı söyleyen sürekli açılır pencereler vb. Gibi şeyler. G6’da da can sıkıcı şeyler var. Comfort View’un gün batımından gün doğumuna kadar otomatik olarak etkinleştirilememesinden hala nefret ediyorum ve yine de AMOLED ekrana sahip olmasını diliyorum. Ama bunlar beni S8 sorunları kadar rahatsız etmiyor.

Bir ay sonra, hala LG G6’yı çok seviyorum. Orijinal incelememde 4.8/5 verdim. Bazıları bunun çok yüksek bir puan olduğunu düşündü, ama yine de arkasındayım. Bence, bu neredeyse mükemmel bir telefon. Çok büyük değil, ekran harika, yazılım araya girmiyor, kamera iyi, performans sorun değil ve pil ömrü iyi. İstediğiniz tüm ekstra özelliklere sahip olursunuz: kablosuz şarj, microSD kart yuvası, parmak izi tarayıcı, su geçirmezlik, çift kamera ve daha fazlası.

Sonuç şu: Hem LG G6’ya hem de Galaxy S8’e sahibim. SIM’im G6’da. İkisinden birini rahatlıkla kullanabilirdim ama günlük sürücüm olarak kullandığım cihaz G6. Bir telefona verebileceğim en büyük iltifatlardan biri bu.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*