M1 MacBook Air, Avustralya güneşinin altındaki ısıdan yavaşlamadan 8K çekim yapabilir

M1 MacBook Air, Avustralya güneşinin altındaki ısıdan yavaşlamadan 8K çekim yapabilir

YouTube kanalı ‘Created Labs’ kısa süre önce bir M1 MacBook Air ile alışılmışın dışında bir test gerçekleştirdi. YouTuber, makinenin Avustralya güneşinin yoğun ısısı altında bir videoyu “kolayca” dışa aktarıp aktaramayacağını görmek istedi.

YouTuber, DaVinci Resolve kullanarak 4K olarak dışa aktarmak için 8K çekim yaptı. Şu anda beta sürümünde olan uygulamanın 17.1 sürümünü kullandı. Uygulamanın en son güncellemesi, optimizasyon nedeniyle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan Apple’ın M1 çipine sahip Mac’ler için destek ekliyor.

M1 MacBook Air, dışarıda gölgedeyken 40 derecelik bir sıcaklığa sahip. Buna karşılık, Avustralya yazları, videonun açıklamasında belirtildiği gibi, düzenli olarak 35-40 santigrat dereceye veya 100-110 dereceye ulaşır.

“Bilmeyenleriniz için, Avustralya yazları düzenli olarak 35-40 santigrat dereceye veya İmparatorluk sistemini kullananlar için 100-110 Fahrenheit’e ulaşır. Güneşle doğrudan temas halinde, arka bahçemdeki 60 santigrat derece (120 derece Fahrenhayt) yoldan da anlaşılacağı gibi, sıcaklıklar bundan çok daha fazla ısınır. Güvenilir FLIR termal kameramı kullanarak MacBook’un ne kadar iyi performans gösterdiğini görelim.”

İlk 5 dakikanın ardından M1 çipinin bulunduğu alan 60 dereceye sıçradı. Bilgisayarın geri kalanı 40 derecelik bir sıcaklığı korudu. Dışa aktarma 5 dakika 16 saniyede tamamlandı.

Temel bir önlem için YouTuber daha sonra başka bir test gerçekleştirdi. Aynı ayarlarla aynı dışa aktarma daha sonra M1 MacBook Air’de 24 derecelik bir iç mekanda gerçekleştirildi. Görüntülerin dışa aktarılması 4 dakika 57 saniye sürdü ve makinenin sıcaklığı 40 dereceydi.

M1 MacBook Air’in fan içermediği ve yine de inanılmaz performans sağladığı düşünüldüğünde, bu kesinlikle mükemmel bir sonuç. Sonuçlara göre, kullanıcıların bu makineyi dışarıda kullanırken kesinlikle endişelenecek bir şeyleri yok.

Testin tamamını buradan görüntüleyebilirsiniz:

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*