macOS 12.1 Beta, SharePlay’i geri getiriyor, Universal Control hala geliştirme aşamasında

macOS 12.1 Beta, SharePlay’i geri getiriyor, Universal Control hala geliştirme aşamasında

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

macOS Monterey SharePlay

Apple, bu hafta başlarında macOS Monterey’i resmi olarak başlattıktan sonra ilk beta güncellemesi olan macOS 12.1 Beta’yı dün yayınladı. Apple ayrıca yeni macOS 12.1 Beta’nın merakla beklenen SharePlay işlevini geri getirdiğini de onayladı; ancak, Evrensel Kontrol özelliği henüz geliştirilmekte olduğu için hiçbir yerde bulunamadı.

iOS 15.1, SharePlay işlevselliğini iOS ve iPad OS’ye geri getirdi ve umarım, macOS kullanıcıları da yakında çok beklenen işlevsellikten yararlanabilecektir. 9to5Mac). SharePlay, kullanıcıların bir FaceTime araması sırasında şarkı paylaşmasına, birlikte film veya video izlemesine ve hatta ekranları paylaşmasına olanak tanır.

Apple ayrıca şu anda mevcut olan özellik hakkında bir güncelleme yayınladı:

macOS Monterey SharePlay Geliştiricileri

“SharePlay artık iOS 15.1, iPadOS 15.1 ve tvOS 15.1’de mevcut ve insanlara senkronize deneyimleri doğrudan FaceTime aramaları içinde paylaşma olanağı veriyor. SharePlay’i destekleyen uygulamalarınızı bugün gönderebilirsiniz.

Ayrıca macOS 12.1 beta sürümünde etkinleştirilmiştir, böylece artık GroupActivities yetkisini kullanarak SharePlay Geliştirme Profiline gerek kalmadan Apple platformlarında SharePlay deneyimleri oluşturabilirsiniz.”

Ne yazık ki, Universal Control hala macOS’a geri dönmedi ve yakın zamanda geri gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bu özellik hakkında uzun süredir bir şey duymadık ve Apple, yalnızca kararlı 12.0 Monterey’in kullanıma sunulmasından sonra macOS’a geleceğini onayladı. macOS Beta sürümlerinde hiçbir zaman Universal Control yer almıyor, bu da özelliğin halka sunulmadan önce hala çok fazla cilaya ve çalışmaya ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Apple, SharePlay’i gösterdi ve Universal Control, WWDC 2021 Geliştirici konferansını içeriyor. Özellikler, kullanıcılardan sıcak bir karşılama aldı ve Evrensel Kontrol özelliği, sahnede duyurulan tüm macOS Monterey özelliklerinden en ilginç olanı oldu.

En son iOS 15, iPad OS ve macOS yazılımına güncelleme yaptınız mı? En son güncellemeleri çalıştırma deneyiminiz nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*