MacOS’ta Hatırlatıcılar Uygulamasında Ustalaşma

MacOS’ta Hatırlatıcılar Uygulamasında Ustalaşma

macOS Hatırlatıcılar uygulaması, görevler oluşturmanın ve yapılacaklar listelerinizi yönetmenin her zaman iyi bir yolu olmuştur. İOS 5 ve Mac OS X 10.8 Mountain Lion’da tamamen piyasaya sürüldü, Apple’ın varsayılan uygulama serisinin bir parçası haline geldi. Üçüncü taraflardan çok fazla rekabeti olmasına rağmen, Apple yeteneklerini artırmaya devam etti. Apple, uygulamayı neredeyse sıfırdan yeniden tasarladığı için, bu özellikle son 18 ay içinde geçerlidir. Mac’te geliştirilmiş Hatırlatıcılar uygulamasında nasıl hızlı bir şekilde ustalaşabileceğinize bir göz atalım.

Yeni bir hatırlatıcı oluşturmanın üç temel yolu vardır. Hiçbiri diğerinden daha iyi değildir, ancak her biri Anımsatıcılar uygulamasına hızlı bir şekilde bir şeyler eklemek için bir yol sağlar. İlk yol, bunu doğrudan uygulamanın kendisinden yapmaktır:

1. Hatırlatıcılar uygulamasını açın ve istediğiniz listeye dokunun (sol taraf) veya uygulamanın alt kısmındaki “Liste Ekle”ye dokunun.

2. Sağ üstteki “+” işaretine dokunun, hatırlatıcınızı yazın ve Bitti’ye tıklayın.

1. “Hey Siri, (hatırlatıcını ekle)”. ” gibi bir şeye benzeyebilir.Hey Siri, bana köpeğini saat 3’te bırakmamı hatırlat“. Bu kadar.

2. Kişilerinizde ev veya iş adreslerinizi etkinleştirdiyseniz, Siri konum tabanlı hatırlatıcıları da anlayabilir.

Apple’ın tüm varsayılan uygulamaları ve çeşitli üçüncü taraf seçenekleri, Paylaş bölmesini içerir.

1. Bir hatırlatıcı ayarlamak için Paylaş düğmesine tıklayın ve bir açılır pencere açılır.

2. Bu açılır pencerenin içinde, hatırlatıcıyı hangi listeye eklemek istediğinizi seçebilir, bir resim ekleyebilir, bir öncelik düzeyi belirleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Akıllı listeler, Hatırlatıcılar uygulamasının sol tarafında bulunan önceden seçilmiş dört seçimdir.

Hatırlatıcılar uygulamasının bir başka kullanışlı özelliği de alt görevler oluşturma yeteneğidir. Belirli bir hatırlatıcıyı birkaç farklı adıma bölmeye yardımcı olması için alt görevleri kullanabilirsiniz.

1. “Birincil” veya “ana” görev olacak görevi veya hatırlatıcıyı girin.

2. Alt görev olacak ikinci bir görev ekleyin.

3. Farenizi veya izleme dörtgeninizi kullanarak ikinci göreve sağ tıklayın. Bir açılır menü görünecektir. “Girinti Hatırlatıcı” seçeneğini seçin.

4. İkinci görev şimdi otomatik olarak bir alt görev konumuna geçecektir.

Hatırlatıcılar uygulaması artık hatırlatıcılar içeren bir resim eklemenize izin veriyor. Gerçekten çok kolay.

1. Resim eklemek istediğiniz herhangi bir görevi veya hatırlatıcıyı girin.

2. Herhangi bir görevin sağındaki “i”ye tıklayın.

3. Açılır penceredeki son seçenek “Resim ekle” seçeneğine sahiptir.

4. Bu seçeneğe tıklayın ve kitaplığınızdaki herhangi bir resmi, seçtiğiniz hatırlatıcıya sürükleyerek ekleyin.

5. Aynı adımları tekrarlayarak ve birden fazla fotoğrafı Anımsatıcılar uygulamasına sürükleyerek birden çok resim ekleyin.

Hatırlatıcılarının hiçbiri taşa yazılmamış. Hepsi herhangi bir etki olmaksızın sayısız kez düzenlenebilir.

1. Uygulamaya bir hatırlatıcı girin.

2. Herhangi bir görevin sağındaki “i”ye tıklayın.

3. Çeşitli seçeneklerle artık aşina olduğunuz bir açılır pencere belirecektir. Fare imlecini metnin herhangi bir yerine yerleştirerek ve yazarak hatırlatıcıyı düzenleyin.

4. Bu aynı zamanda geri dönüp bir son tarih, konum, öncelik veya hatırlatıcı ve resimlerle ilgili bir web sitesi URL’si eklemek için de doğru zamandır.

Bu, Apple’ın Hatırlatıcılar uygulamasına dahil ettiği ilginç ve kullanışlı bir seçenektir. Uygulama, önceden seçilmiş belirli bir kişiyle iMessage’ı kullanırken size bir bildirim gönderebilir. Hatırlatıcı eklerken “Bir Kişiye Mesaj Gönderirken” yazan kutuyu tıklayın ve kişi listenizden seçin. Bu kişiyle iMessage üzerinden bir sonraki sohbetinizde, hatırlatıcıyla ilgili bir bildirim alacaksınız.

Apple’ın varsayılan uygulamalarının çoğunda olduğu gibi, iCloud, tüm macOS hatırlatıcılarının doğrudan iPhone’unuz ve/veya Apple Watch’ınızla senkronize edilmesini sağlar. Aynı hatırlatıcıları, görevleri, akıllı listeleri, özel listeleri, alt görevleri ve daha fazlasını göreceksiniz.

macOS Hatırlatıcılar uygulaması, özellikle iOS 13 ve macOS Catalina’nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, son iki yılda ileriye doğru büyük adımlar attı. Uygulama hiçbir şekilde mükemmel değil ve üçüncü taraf uygulamaların boşluğu doldurmaktan mutlu olduğu birçok özellikten yoksun. Bununla birlikte, sürekli olarak hatırlamanız gereken günlük işleri takip etmek veya görevleri tekrarlamak için yeterince iyidir.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

David, teknoloji endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyime sahip serbest çalışan bir teknoloji yazarıdır. Nintendo’nun her şeyini sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*