Mac’te Chrome’dan Safari’ye Parolalar ve Ayarlar Nasıl Aktarılır

Mac’te Chrome’dan Safari’ye Parolalar ve Ayarlar Nasıl Aktarılır

İkisi arasında yumuşak bir geçiş için

Mac’inizdeki varsayılan tarayıcınızı Chrome’dan Safari’ye geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Harika, harika bir seçim. Peki ya Chrome’da oluşturduğunuz tüm kayıtlı şifreler, geçmiş ve yer işaretleri?

Safari’de hepsini tekrar girmek için bu kadar çok Chrome şifresini kesinlikle hatırlayamazsınız, bu acı verici bir iştir! Endişelenme. Tüm kayıtlı şifreleri, geçmişi ve hatta Chrome’daki bu güzel yer işaretlerini Mac’teki Safari tarayıcınıza aktarabilirsiniz. İşte nasıl.

İlk olarak, içe aktarmaya devam etmek için bilgisayarınızdaki Chrome’u tamamen kapatın. Tüm Chrome sekmelerini kapatın ve şimdilik “Chrome’dan Çıkın”. Ardından Safari’yi açın.

Safari tarayıcısı ana sayfasında, üst menü çubuğunu aşağı çekin ve ‘Safari’nin hemen yanında olacak olan ‘Dosya’yı tıklayın.

‘Dosya’ açılır menüsünde, listenin sonuna doğru ‘İçe Aktarım Noktası’nı bulun ve seçin. Yan menüde ‘Google Chrome’ seçeneği olacaktır, o seçeneğe tıklayın.

Önceki tavsiyemizi izlediyseniz ve tüm Chrome sekmelerini (gizli sekmeler dahil) kapattıysanız, gitmeniz iyi olur. Değilse, siz hepsini kapatana kadar içe aktarma düğmesi grileşir (seçilemez).

Chrome’u tamamen kapattıktan sonra, içe aktarma için bir açılır pencere alırsınız (içe aktarma düğmesi çalışırken). Tüm onay kutularının işaretlendiğinden emin olun (özellikle ‘Parolalar’) ve ardından ‘İçe Aktar’ düğmesini tıklayın.

Bir sonraki istemde, içe aktarmayı onaylamak için Mac’inizin parolasını girmeniz istenecektir. Bu kısmı atlarsanız, geçmişiniz ve yer imleriniz yine içe aktarılır, ancak parolalar alınmaz. Bu nedenle, şifre içe aktarma işlemine yer açmak için şifrenizi buraya yazmalısınız.

Bu yapıldıktan sonra, bu sürekli bir seçim olacaksa ‘İzin Ver’ veya ‘Her Zaman İzin Ver’ seçeneğine tıklayın.

Ve şimdi, Chrome’da kullandığınız her web sitesi Safari’de de kolayca açılıyordu. Ayrıca, Safari’de oturum açarken parolayla kilitlenmiş sitelerde parola seçeneklerine de sahip olursunuz.

Ne kadar yumuşak bir geçiş değil mi? Acele edin, o çok beklenen değişimi yapın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*