Mac’te Daha İyi Wi-Fi için Kablosuz Tanılama Nasıl Kullanılır

Mac’te Daha İyi Wi-Fi için Kablosuz Tanılama Nasıl Kullanılır

Mac’inizde en iyi Wi-Fi bağlantısını mı istiyorsunuz? MacBook’unuzda ağ sorunlarıyla mı karşılaşıyorsunuz? Wi-Fi bağlantınızı kontrol etmenin ve sıralamak için en iyi şekilde sorunu gidermenin zamanı geldi. En iyi yollardan biri, Mac’inizdeki sorunları bir Kablosuz Tanılama aracıyla gidermektir.

Bu Wi-Fi tanılama aracı, üzerinde çalıştığı işletim sistemine bağlı olarak Mac’lerin çoğunda bulunur. Sinyal gücünü iyileştirmenin yanı sıra Wi-Fi hızlarını da hızlandırmaya kesinlikle yardımcı olabilir.

Mac’te yeniyseniz, muhtemelen şimdiye kadar bu seçeneğin farkında değildiniz. Ancak Wi-Fi tanılama aracının nasıl çalıştırılacağına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuzla bunu yapmanın kolay olduğunu göreceksiniz. İşte nasıl yapabileceğiniz.

Aşama 1: Başlamak için, basılı tutun buseçenek anahtarı Mac klavyesinde tıklayın ve Wi-Fi ağ seçeneği başlık çubuğunda seçin ve Kablosuz Tanılamayı Aç.

Adım 2: şimdi, bir ekranda bir pencere açılacaktır. Bu açılır pencerede herhangi bir işlem yapmanız gerekmez; ancak, pencereyi kapatmayın ve daha fazla kazmak için bir sonraki adıma geçin. tıklamak pencere başlık çubuğundan.

Aşama 3: Ardından, üzerine tıklayın Tarama açılır menüden.

4. Adım: Şimdi, bölgenizde bulunan Wi-Fi ağlarının bir listesini göreceksiniz, üzerine tıklayın. Şimdi Tara ağınız eksikse.

Bu, ağınızı listede gösterir ve bu tanılama aracını kullandıktan sonra artık Mac’inize bağlanır. Wi-Fi’nizi neyin yavaşlattığını görmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Özetliyor…

Wi-Fi’nizi geliştirmek için Mac’inizde macOS tanılama aracını nasıl çalıştıracağınız konusunda artık net olduğunuzu umarız. Mac’inizi mevcut Wi-Fi’ye veya yeni bir Wi-Fi bağlantısına bağlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yorumlar bölümünde bize bildirin. Uzmanlarımız, Mac sorunlarınız için mümkün olan en iyi çözümle size yardımcı olacaktır.

Mac’teki Wi-Fi Sorunlarıyla İlgili Önerilen Gönderiler…

Wi-Fi hızını ve gücünü artırmak için bu tanılama aracını kullanmak ister misiniz? Geri bildiriminizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*