Microsoft Edge için Fare Hareketleri Uzantısı, yeni hareket ve özelliklerle güncellendi

Microsoft Edge için Fare Hareketleri Uzantısı, yeni hareket ve özelliklerle güncellendi

Microsoft, bu hafta mobil ve PC’de hızlı çalma kullanıcıları için Windows 10 Insider build 14951’i yayınladı. PC kullanıcıları için kurulum kurulumu iyi giderken, mobil kullanıcılar o kadar şanslı değildi. 14946’dan 14951’e yükseltme yapanlar için kurulum %0’da takıldı ve donanımdan sıfırlama bile düzeltmedi.

Şimdi Microsoft’tan Jason Howard, mobil yapının nasıl kurulacağına dair bir geçici çözüm yayınladı. Microsoft forumlarından,

Cihazlarına Build 14951’i indirmeye çalışırken %0’da takılıp kaldığımız konusunda bize geri bildirimde bulunan tüm Windows Insider’lara TEŞEKKÜR EDERİZ. Bunu, yalnızca Windows 10 Mobile build 14946’daki cihazları etkiliyor gibi görünen yeni bir soruna indirgedik. Insider’ların bu sorunla karşılaşmaması için Build 14951’in yayınlanma biçiminde bir değişiklik yapıyoruz. Aynı değişiklikleri bir sonraki yapıyı yayınladığımızda da yapacağız, böylece Insider’lar daha yeni yapılara yükseltme yaparken buna çarpmaz.

Bize yardımcı olan tüm geri bildirimleri takdir ediyoruz. Hâlâ bunun herkesin sorunlarını çözdüğünü doğrulamak için çalışıyoruz; Bunu denerken sorun yaşarsanız lütfen geri bildirimde bulunmaya devam edin.

İşte bu durumdan çıkmak için doğruladığımız 4 seçenek:

*Not* Bu son güncelleme kontrolünden sonra 80242006 hata kodu aldığını bildiren birkaç kullanıcı gördük. Bunun için kendi tarafımızda bazı ek testler yapacağız, ancak bu arada, Insider’lar harika ve bu ek adımların bu son hata mesajını atladığını belirtti:

Belirli bir düzeltmenin tüm cihazlar için geçerli olmadığı ve biri işe yaramazsa kullanıcıların hepsini sırayla denemeleri gerektiği unutulmamalıdır. Bana gelince, yalnızca donanımdan sıfırlama işe yaradı, bu yüzden sonuçlara varmadan önce tüm adımları deneyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*