Microsoft, kumaş kaplamalı şık Surface Pen üzerinde çalışıyor olabilir

Microsoft, kumaş kaplamalı şık Surface Pen üzerinde çalışıyor olabilir

Başka bir Microsoft patenti tespit edildi ve bu sefer, amiral gemisi Microsoft donanımınızla deneyiminizi geliştirmek için tasarlanmış şık bir aksesuar olan Surface Pen için.

“ELEKTRONİK CİHAZ İÇİN TEKSTİL KAPLAMA” başlıklı patent 3 Eylül’de WIPO tarafından yayınlandı. Buluş, esasen, kalemin öne çıkmasını sağlayan Yüzey Kalemi için bir kumaş kılıftır. Bir örnekte Microsoft, kalemin yüzeyini “dokuma elyaf” ile kaplayacağını belirtti.

Ek olarak, ekran kaleminin içindeki tüp bir eşik sıcaklığının üzerine ısıtıldığında kumaş büzülür. Patent, kalemin, elektronik cihazın en azından bir bölümünü çevreleyecek olan dikişsiz borusunda daha fazla yapısal lif içerdiği başka bir yöntemi açıklamaktadır.

Bir örnekte, dikişsiz boru, uzunluğu boyunca büyük ölçüde üniform çapa sahip bir silindir şeklini de alabilir.

Yüzey Kalem kumaş patenti

Patent, “Örneğin, yukarıdaki şekil, kalemin sivrilen kısmına uyan konik bir ucu içeren dikişsiz bir tüp içeren kalem için bir tekstil kaplamanın başka bir örneğini göstermektedir.”

Microsoft, kumaş kaplı Yüzey Kaleminin görsel olarak çekici olacağını ve hoş bir dokunsal kullanıcı arayüzü sunacağını söylüyor. Kumaş halkanın yapışkan bir şeridi vardır, böylece onu Surface Go’nuza kolayca yapıştırabilir ve kalemlik olarak kullanabilirsiniz.

Tasarım yükseltmesi ve korunan özellikler, bu patentli cihazı Microsoft’un mevcut Surface Pen serisine göre önemli bir gelişme haline getirecektir.

Microsoft’un Surface Laptop ve Surface Pro da dahil olmak üzere “Alcantara” dokusuna sahip bir dizi yüksek profilli Surface ürünü ürettiğini belirtmek önemlidir.

Alcantara, İtalya’da üretilen bir kumaştır ve tüylü yüzeyli bir deri türü olan süete çok benzer. Alcantara yüzde 68 Polyester ve yaklaşık yüzde 32 ve poliüretandan yapılmıştır, ancak kumaşı öne çıkaran diğer malzemeler bilinmiyor ve gizli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*