Microsoft, Office 2016’yı biraz gevşetti, kullanıcıların 2023’e kadar hizmetlere bağlanmasına izin verdi

Microsoft, Office 2016’yı biraz gevşetti, kullanıcıların 2023’e kadar hizmetlere bağlanmasına izin verdi

Microsoft, tek seferlik satın alınan paketin Microsoft’un çevrimiçi hizmetlerine daha önce yönetilenden üç yıl daha fazla bağlanmasına izin verileceğini söyleyerek Office 2016’ya bir tür erteleme veriyor.

Nisan 2017’de Microsoft, Office 2016 tarafından sağlanan uygulamaların 13 Ekim 2020’den sonra bulut tabanlı Office 365 hizmetlerine bağlanamayacağını ilan etti. Microsoft tarafından barındırılan Exchange gelen kutuları, OneDrive depolama alanı ve Skype Kurumsal gibi hizmetlere erişim yasağı Konferans, Office’in destek tüzüklerinde yapılan kapsamlı değişikliklerin bir parçasıydı – hepsi daha fazla müşterinin Office 365 aboneliklerini benimsemesini sağlamak için bir parçasıydı.

Ekim artık erişime kapalı tarih, Office 2016’nın sonundan türetilmiştir. ana akım destek, olağan on yılın ilk beş yılı. Gelecekteki tüm süitler sürekli lisans formu – müşterilerin bir kerelik, önceden ücret ödediği ve ardından yazılımı istediği kadar çalıştırmasına izin verilenler – aynı sınırlamaya sahip olacaktır: Diyelim ki Office 2019 bu yılın Ekim ayının başlarında başlatılsaydı, bu da olurdu. Ekim 2023’te ana desteğin süresi dolduktan sonra hizmetlere bağlanması engellenebilir.

Ancak Microsoft’un en azından Office 2016 hakkında ikinci düşünceleri vardı.

Office ve Windows baş pazarlama yöneticisi Jared Spataro, “Size buluta tam olarak geçiş yapmanız için daha fazla zaman tanımak için şimdi bu politikayı değiştiriyoruz ve Office 365 hizmetleriyle Office 2016 bağlantılarını Ekim 2023’e kadar desteklemeye devam edeceğiz,” dedi. geçen hafta bir şirket bloguna bir gönderide.

Microsoft, kalıcı lisans Office’in Office 365 hizmetlerine yalnızca beş yıllık genel destek için bağlanabileceği ilkesini reddetmedi, bunun yerine Office 2016 durumunda bu ilkeden feragat etti.

Spataro, fikir değişikliği için bir neden vermedi. Microsoft, tipik olarak, önceki bir konumdan geri çekilmek için bir neden sunduğunda müşteri geri bildirimlerinden alıntı yapar; burada da öyle olmuş olabilir.

Spataro, Microsoft’un bir yıldan fazla bir süre önce yeni destek ve hizmet kurallarını oluşturduğunda öne sürdüğü mantığı da çürütmedi. O sırada Microsoft sözcüleri, “Müşteriler Office’in eski bir sürümüyle Office 365’e bağlandığında, hizmetin sunduğu her şeyden zevk almıyorlar” gibi şeyler söyledi.

Görünüşe göre, bu 2018’de 2017’de olduğu kadar doğru değil.

Aynı zamanda Microsoft, Office 2016’nın kısıtlamalarını gevşetti ve bir Office 365 aboneliğine dahil olan yerel olarak yüklenen uygulamalar olan Office 365 ProPlus’ın sistem gereksinimlerini de değiştirdi.

Şubat ayında Microsoft, 13 Ekim 2020’den sonra ProPlus’ı destekleyecek tek Windows sürümünün Windows 10 olduğunu söyledi. Böylece Microsoft, Windows 8.1 çalıştıran bilgisayarların 2020’den sonra Office 365 ProPlus’ı çalıştırmasını da engelledi, ancak Windows 8.1, bu tarihe kadar desteği tüketmedi. 10 Ocak 2023.

Spataro da bu kararı reddetti. “Office 365 ProPlus, Windows 8.1 için destek bitiş tarihi olan Ocak 2023’e kadar Windows 8.1’de desteklenmeye devam edecek” dedi. Benzer şekilde, Windows Server 2016, Ekim 2025’e kadar ProPlus’ı destekleyecektir.

Analitik satıcısı Net Applications’a göre, Windows 8 ve 8.1, Ağustos ayında tüm Windows’un yaklaşık %7’sini oluşturuyordu. Bu sayı son derece yavaş da olsa istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*