Microsoft Store artık Amazon ve Epic Games Store gibi 3. taraf mağazalarda kullanılabilir

Microsoft Store artık Amazon ve Epic Games Store gibi 3. taraf mağazalarda kullanılabilir

Telefonunuza uygulama indirirken ya Google Play Store’u ya da Apple App Store’u kullanırsınız. Ancak Windows PC’ler için benzer mağazaların olduğunu biliyor muydunuz? Hepimizin sahip olduğu şey, Microsoft Mağazası, ve şimdi üçüncü taraf uygulama mağazaları ile genişleme.

Duyuruya göre Microsoft, üçüncü taraf mağazaların uygulamalarını Microsoft Store’a koymasına izin vermeye başlıyor. İlk katılanlar, uygulamayı indirdikten sonra erişebileceğiniz Amazon ve Epic Games Store (birkaç ay içinde). Bunun, bu mağazalardaki uygulamaların doğrudan Microsoft Store’da bulunacağı anlamına gelmediğini unutmayın.

Microsoft, Windows 11 ile 5 Ekim 2021’de yükseltilmiş Microsoft Store’u resmi olarak piyasaya sürecek. Bu, çok iyi bilinmeyen daha küçük platformlara fayda sağlaması gereken harika bir hamle. Ancak bunun Amazon, Epic Games Store ve Steam gibi daha büyük platformlar için yararlı olup olmadığını söylemek zor.

Belirli uygulamaları aramak için Microsoft Store’u kullanıyor musunuz? Ayrıca, üçüncü taraf platformların Microsoft Store’a entegrasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin ve bunun gibi daha fazla haber için TechNave’de bizi izlemeye devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*