Microsoft Store, Windows 11’de yeni animasyonlar alacak

Microsoft Store, Windows 11’de yeni animasyonlar alacak

Microsoft Teams’i Windows 11’e entegre etmenin ve Build 22000.100 ile görev çubuğu deneyimini iyileştirmenin yanı sıra Microsoft, Microsoft Store sayfalarına göz atarken hoş animasyonlar sundu. Microsoft, daha hızlı animasyonlara ek olarak, uygulama mağazası için ek UI geliştirmeleri üzerinde de çalışıyor.

Windows 11, yeni bir Microsoft Mağazası içerir, ancak bazı pürüzlü kenarlar vardır. Kapsamlı testlerin ardından, Microsoft Store’un yeni bir sürümü artık tüm kullanıcılara sunuluyor. Bu, belirli şeylerin daha kolay bulunmasını sağlamak için uygulamanın düzenini yeni bir gezinme deneyimiyle güncellemekle ilgilidir.

Şüphesiz bildiğiniz gibi, Microsoft Store uygulamalar, oyunlar, üretkenlik, fırsatlar ve eğlence için ayrı bölümlerle birlikte gelir. Windows 11’deki en büyük değişikliklerden biri, tüm ürün listelerini vurgulayarak mağazaya göz atanların yeni uygulamaları veya filmleri kolayca bulabilmesiydi.

Yeni Mağaza animasyonu

Microsoft şimdi uygulama ve film listelerinde değişiklikler yapıyor. Yukarıdaki GIC’de görebileceğiniz gibi, Microsoft gezinmeyi daha hızlı ve keyifli hale getirdi.

Mağazada açmak için bir uygulama veya film seçerseniz, aşağıdaki videoda gösterildiği gibi bazı yeni animasyonlar göreceksiniz (daha yüksek kalite).

Microsoft Store’un bu yeni sürümünün yavaş yavaş kullanıma sunulduğunu unutmayın. Eğer sahip değilseniz, güncellemeyi çok yakında alacaksınız.

Animasyonlara ek olarak Microsoft, daha iyi uygulamaları sıralamak için Mağaza sayfaları ve arama sonuçları için kalite iyileştirmeleri üzerinde de çalışıyor.

24 Haziran’da Microsoft, Android uygulamalarının nihayet Windows 11’in Microsoft Mağazasına geldiğini resmen onayladı. Microsoft, uygulamaların Google Play Store yerine Amazon App Store üzerinden destekleneceğini söylüyor.

Bu yeni özellik, Ekim 2021 yayın tarihinden önce Microsoft Store ve Windows 11’e eklenecektir. Android uygulamaları Microsoft Store aracılığıyla keşfedilebilecek ve kullanıcıların favori uygulamalarını Amazon Appstore kataloğundan almalarına olanak tanıyacak ve bu uygulamalar yerel olarak yüklenebilir.

Amazon Appstore, Google Play Store kadar büyük değil ve yaklaşık yarım milyon Android uygulaması sunuyor. Google ise Play Store üzerinden üç milyondan fazla uygulama sunuyor.

Neyse ki Microsoft, Windows 11’in Android uygulamalarının yandan yüklenmesini destekleyeceğini zaten onayladı; bu, Google Play hizmetlerine dayalı olmayan neredeyse tüm uygulamaları yükleyip çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.

Bir veya iki ay içinde Android uygulamaları entegrasyonu ile Windows 11’in yeni bir önizleme derlemesini bekliyoruz ve muhtemelen önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi ortaya çıkacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*