Microsoft, Surface Book 2 ve Surface Laptop’un ucuz modellerini piyasaya sürdü

Microsoft, Surface Book 2 ve Surface Laptop’un ucuz modellerini piyasaya sürdü

Windows 10 on ARM projesi, çok günlü pil ömrü, Win32 uygulamaları öykünme desteği ve etkileyici performans vaatleriyle şimdiden bizi oldukça heyecanlandırdı. Son zamanlarda geliştiriciler, bir Lumia 950 akıllı telefon üzerinde Windows 10 işletim sistemine sahip WinPE’yi gösterdiler, ancak Windows Phone’daki Windows 10 ARM, henüz gerçekleşmemiş bir rüyanın parçası olmaya devam ediyor, ancak şimdi böyle bir projenin gerçekleşebileceğine dair bir kez daha umut var. .

Windows 10 on ARM projesi, Windows 10’u dizüstü bilgisayarlara ve bir ARM işlemci üzerinde çalışan 2’si 1 arada bilgisayara getiriyor. Temel olarak, Windows 10 on ARM, güç açısından verimli bir tasarıma, etkileyici pil ömrüne ve her zaman bağlı veri bağlantısına sahip olduğu için dizüstü bilgisayarlara hareketlilik getiriyor.

Microsoft’un Lumia 950 XL’si ARM donanımlı bir akıllı telefon, ancak şirketin çok fazla zaman gerektirecek bir dizi sınırlama nedeniyle işletim sisteminin yeni sürümünü Windows Phone’a taşıma planı yok. Lumia’da masaüstü ile Windows 10’un tam sürümünü çalıştırma fikri, pratik olmasa da etkileyici görünüyor. Lumia’nın süper hassas bir ekranı olduğu için kullanımı da çok zor olmayacak.

Geliştirici Ben, bir tweet’te Microsoft Lumia 950 XL’i hacklemenin ve üzerinde Windows 10 ARM çalıştırmanın mümkün olduğunu onayladı, ancak bu zor. “Normal bir Windows 10 ARM’yi (PE değil) önyükleme yapmak, kendi AArch64 ürün yazılımı ve sürücülerini önyüklemek anlamına gelir ve bu çok zor olacaktır” diye açıklıyor.

Herhangi bir geliştirici, Lumia 950 için Windows 10 ARM’yi piyasaya sürerse, ahizenin işletim sistemini ne kadar iyi idare ettiğini görmek ilginç olurdu, ancak bu, bazı akıllı telefonlar için yeni bir yaşam süresi sağlayabilir.

Microsoft, Windows 10 ARM işletim sistemi tarafından desteklenecek mobil tipte bir cihaz üzerinde çalışıyor ve Microsoft, uzun süredir konuşulan Andromeda’yı gerçekten yayınlarsa, hem mobil hem de masaüstü deneyimi sunacak.

Bunun neden bir şey olduğunu anlamıyorum. Lumia 950xl, iyi çalışan Windows 10 Mobile’a sahiptir. Görmek istediğim şey, Android ile önceden yüklenmiş olarak gelen bir telefonda çalışan Windows 10 on ARM. Sonra yeni bir telefon satın alabilirim ve hala Windows’um üzerinde olabilir.

Iain Simpson’a yanıt olarak.

17101 / 17604 RS5 derlemesi piyasaya sürüldüğünde, birkaç kişinin katılması için yeniden açıldı

her iki bilgisayarım da kapalı diyor, nereden bilgi alıyorsunuz?

Microsoft şu anda Surface Book 2 ve Surface Laptop’un ucuz modellerini çevrimiçi olarak satıyor. Şirket şu anda Windows 10 S ile Surface Dizüstü Bilgisayarını 799 $ gibi uygun bir fiyata sunuyor.

Dizüstü bilgisayar, 4 GB RAM ve 128 GB depolama ile paketlenmiş bir Intel m3 işlemci ile birlikte gelir. Cihaz, bir m3 işlemci için yalnızca bir Platinum renginde gelir ve dizüstü bilgisayarı mevcut diğer üç renkte (Bordo, Kobalt ve Altın) satın almak istiyorsanız, 1.099 $’ı ancak bir Intel Core i5 işlemciyle satın almanız gerekir.

Cihaz daha çok web’de gezinmeyi ve e-posta kontrolü yapmayı tercih eden Üniversite öğrencilerine yöneliktir. Surface Laptop ayrıca kutudan çıktığı haliyle Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 S’ye sahip 13,5 inç Pixel Sense ekrana sahip. Cihaz ayrıca güvenli güvenlik için bir Windows Hello yüz kimlik doğrulamasına sahiptir.

Redmond Giant ayrıca Surface Book 2’nin 1.199 $’dan satın alınabilecek daha ucuz bir modelini sunuyor. Kitap, daha hızlı işleme için 8 GB RAM ve daha yüksek depolama için 128 GB SSD ile birlikte bir Intel Core i5 işlemci ile birlikte gelir.

Surface Book 2 satın almak isteyen kullanıcılar, 128GB depolama modelini seçerek yaklaşık 300 $ tasarruf edecek. Ancak okuyucularımıza Surface Book 2’nin alacağınız güçlü dizüstü bilgisayarlardan biri olmadığını da bildirmek isteriz.

Surface Laptop ve Surface Book 2 için fiyatlandırmanın düşürülmesi, Microsoft’un önümüzdeki çeyrekte Yüzey Gelirini artırmasına kesinlikle yardımcı olacak. Şirketin şu anda sunduğu ucuz modelleri satın almakla ilgilenip ilgilenmediğinizi bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*