Microsoft Surface Duo siyah ekran sorunu, Nisan 2021 güncellemesinden sonra alevleniyor

Microsoft Surface Duo siyah ekran sorunu, Nisan 2021 güncellemesinden sonra alevleniyor

Microsoft’un Surface Neo’su zaten bir genel bakış videosundan, resmi tanıtımlardan ve Surface Duo ile karşılaştırmadan geçti ve şimdi çift ekranın iç görünümü Çinli kullanıcıların bir donanım sökme nezaketinde ortaya çıktı.

Surface Neo, Ekim 2019’da şirketin çift ekranlı ürünlere odaklanma planını açıkladığı bir etkinlikte tanıtıldı. Aynı etkinlikte Microsoft, Neo ve Lenovo ThinkPad Fold gibi çift ekranlı cihazlar için tasarlanmış masaüstü işletim sisteminin yeni bir sürümü olan Windows 10X’i duyurdu.

Son büyük Surface etkinliğinden bu yana bir buçuk yıl geçti ve Surface Neo hala kayıp. Microsoft, Windows 10X’in artık tek ekranlı PC’ler için optimize edildiğini resmi olarak onaylamış olsa da, Surface Neo’nun geleceği hakkında bir bilgi yok.

Ertelendiği açık. Aslında Microsoft, Surface Neo ürün listesini resmi web sitesinden zaten çekmiş durumda. Ürün listesinin kaldırılmasından birkaç ay sonra Microsoft, bir Microsoft sözcüsünün söylediği gibi Surface Neo tanıtımlarını YouTube kanalından da çekti:

Şu anda paylaşacak herhangi bir güncellememiz yok.

Şimdi, çift ekranlı prototipin yeni bir videosu çevrimiçi olarak yayınlandı ve bölünmüş pil tasarımı da dahil olmak üzere Microsoft’un 2019’da duyurduğu birçok özelliği doğrulayan birkaç dahili bileşeni ortaya çıkardı.

Genel olarak, Surface Neo, ince bir form faktörünün içine sıkıca oturan birden fazla bileşen kartına sahiptir.

Gerçek Surface Neo’da, kaputun altında iki pil ve bir Intel işlemci içeren ancak 5G içermeyen pek çok şey var. Diğer bileşenler de her iki tarafa bölünmüştür ve Microsoft, çift ekranlı donanımın iki tarafını bağlamak için şerit kablolar kullanıyor.

Sızıntıya göre, Surface Neo iptal edildi, ki durum böyle değil.

Ürün henüz iptal edilmedi ve yalnızca süresiz olarak ertelendi. Microsoft, Neo’nun öldüğünü kamuoyuna açıklamadı, ancak şirket, cihazın geliştirilmesini duraklattığını doğruladı.

Surface Duo ve yakında çıkacak Surface Duo 2 ile Microsoft, Windows 10X destekli Surface Neo ile cesur adımlar atmadan önce suyu test etmek ve tüketici tabanının gereksinimlerini anlamak istiyor.

Surface Neo’nun önümüzdeki 6-12 ay içinde büyük değişikliklere uğraması da muhtemel.

Surface Neo’nun iki adet dokuz inçlik ekranı var ve menteşe sayesinde 360 ​​derece döndürmeyi destekliyor. Sızdırılan kriterlere göre Surface Neo, Intel’in Lakefield çipi ve Windows 10X’in gecikmeli sürümü ile test edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*