Microsoft Surface Pro X ve Surface Laptop Go sürümü: ~RM2288’den üstün dokunmatik ekran ve ultra taşınabilirlik

Microsoft Surface Pro X ve Surface Laptop Go sürümü: ~RM2288’den üstün dokunmatik ekran ve ultra taşınabilirlik

MicrosoftSurface.jpg

Eğer sen bir Microsoft Hayran, işte sana bir haber. şirket açıkladı iki yeni cihaz dün, albütçesi kısıtlı ve premium tableti olanlar için aptop. Microsoft’a merhaba deyin Surface Laptop Go ve Surface Pro X.

Öncelikle Surface Laptop Go’dan bahsedelim. Bu model, Surface Laptop serisindeki cihazların daha uygun fiyatlı bir versiyonu olması için tasarlandı, bu nedenle özellikleri biraz daha mütevazı. Dizüstü bilgisayar, 10. Nesil Intel Core i5-1035G1 CPU, 8 GB’a kadar LPDDR4X RAM ve 64 GB eMMC veya 256 GB’a kadar SSD depolama ile çalışır. Maksimum 1536×1024 çözünürlüğe sahip 12,4 inç dokunmatik ekran ile birlikte gelir.

Surface Laptop Go’nun uygun fiyatlı olması amaçlanırken, Microsoft özellik bölümünde oldukça cömert davrandı. Dizüstü bilgisayar, güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi sensörü, Omnisonic hoparlörler, hızlı şarj, 720p kamera, stüdyo sınıfı mikrofonlar ve hassas bir izleme dörtgeni ile birlikte gelir. Ayrıca bir USB-C bağlantı noktası, USB-A bağlantı noktası ile birlikte gelir ve Bluetooth 5.0 ile birlikte WiFi 6’yı destekler.

Devam ederken, bir ARM CPU ile donatılmış birinci sınıf bir tablet olan Surface Pro X var. Her ikisi de Qualcomm tarafından geliştirilen özel yonga setleri olan bir Microsoft SQ 1 ve SQ 2 kullanır. Bunun yanı sıra tablet, 16 GB’a kadar LPDDR4X RAM ve 512 GB’a kadar SSD depolama alanıyla birlikte gelir. Ekrana gelince, maksimum 2880×1920 çözünürlüğe sahip 13 inç dokunmatik ekran. Bir ARM yonga seti kullandığından, bu cihaz Windows’u ARM üzerinde çalıştıracaktır.

Özellikler açısından Surface Pro X, çift USB-C bağlantı noktasına, Gigabit LTE desteğine, stüdyo sınıfı mikrofonlara, kablosuz şarja (ince kalem için) ve yerleşik bir kickstand’a sahiptir. Ayrıca Dolby Atmos’u destekleyen stereo hoparlörlere ve arkada 4K video kaydını destekleyen 10MP kameraya sahiptir.

Surface Laptop Go ve Surface Pro X hakkında daha fazla ayrıntı için Microsoft web sitesini kontrol edebilirsiniz. Bunu söyledikten sonra, Malezya’ya geldiklerinde bunlardan birini almak ister miydiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve daha fazla haber için TechNave.com’da bizi izlemeye devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*