Microsoft, Windows 10 için bu yeni özellikleri deniyor

Microsoft, Windows 10 için bu yeni özellikleri deniyor

macOS’te, yalnızca farenizi sallayarak görmeyi kolaylaştırmak için imleci büyütebilirsiniz. Windows 10 ayrıca, farenin erişilebilirlik ayarlarından etkinleştirip devre dışı bırakabileceğiniz Ctrl tuşuna basarak kullanıcıların masaüstünde imleci bulmasını sağlar.

Teknoloji meraklılarından gelen geri bildirimlere dayanarak, Microsoft şimdi PowerToys için “Mac Stili “İmleci bul” erişim kolaylığı (bulmak için salla)” sağlayacak yeni bir özellik keşfediyor.

Farkında olmayanlar için PowerToys, toplu dosya yeniden adlandırma, görüntü iyileştirici ve Windows Arama benzeri başlatıcı gibi son derece yararlı özelliklerle Windows 10 deneyimini geliştirmek ve üretkenliğinizi artırmak için Microsoft tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yazılım araçları paketidir.

Microsoft geliştiricileri şimdi, fare işaretçisini/imlecini bulmanızı kolaylaştıracak yeni bir özellik düşünüyor.

Bu özellik bir sonraki PowerToys güncellemesiyle birlikte gönderilirse, bir klavye kısayoluyla veya farenizi sallayarak farenizi veya izleme dörtgeni işaretçinizi bulabileceksiniz.

Bir Microsoft mühendisi ayrıca imleç bulucu özelliği için bir kavram kanıtı yayınladı:

Yukarıdaki GIF’de görebileceğiniz gibi, fikir, yeni bir klavye kısayoluna bastığınızda veya farenizi ekranda hareket ettirdiğinizde ekranınızı karartmak ve imleci vurgulamaktır, bu da imlecinizi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.

Bu özellik, Windows 10’un UWP ekran alıntısı API’lerini temel alacaktır.

Şu anda, yeni bir fare imleci bulma deneyimini ne zaman bekleyebileceğimiz belli değil, ancak bu yıl gelmesi pek olası değil. Bunun nedeni, Microsoft’un şu anda PowerToys uygulaması için hata düzeltmeleri üzerinde çalışması ve şirketin yeni eklemelerin geliştirilmesini duraklatmasıdır.

Bunun yanı sıra Microsoft, Windows deneyiminizi özelleştirmek için yeni bir ekran kaydedici ve yazı tipi oluşturma değişiklikleri üzerinde çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*