Microsoft, Windows 10 için Telefonunuz uygulamasını duyurdu

Microsoft, Windows 10 için Telefonunuz uygulamasını duyurdu

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesi (sürüm 1803) kısa süre önce genel kullanıma sunuldu, ancak ne yazık ki yapı kararlı değil ve kullanıcılar güncellemeyle ilgili birçok sorun bildirdi. Bazı kullanıcılar güncellemeyi yüklerken sorun yaşadı. Diğerlerinin fare, mikrofon vb. gibi donanım bileşenleriyle ilgili birkaç sorunu vardı. Ne yazık ki sorunlar burada bitmiyor. Bazı Reddit kullanıcıları, Google Chrome ile ilgili donma sorunlarıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Google Chrome’un en son güncellemeyle uyumluluk sorunları olabilir. Ancak tüm kullanıcılar etkilenmez. Donma, yeni bir sekme açmak veya sadece internette gezinmek gibi rastgele şeyler yaparak gerçekleşir. Google Chrome arka planda çalışıyorsa diğer uygulamalar da donabilir.

İşin iyi yanı, Microsoft’un artık sorunun farkında olması. Bir Microsoft Aracısı, Microsoft Community forumunda, Windows 10 Nisan 2018 güncellemesinde bulunan bazı cihazların Google Chrome ve “Hey Cortana” gibi uygulamaları kullanırken donma sorunları yaşayabileceğini onayladı. Bu nedenle, işletim sistemine entegre edilmiş bir uygulamanın bile en son güncellemeyle ilgili sorunları olabilir.

Microsoft ayrıca Google Chrome ve “Hey Cortana” kullanırken donma sorununu gidermek için birkaç yöntem verdi. Google Chrome veya başka bir uygulamayı kullanırken cihazınız donarsa, sistemi yeniden başlatmadan bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesi birçok kullanıcı için çok talihsiz oldu. Microsoft’un bu sürümü kararlı hale getirmek için çok çalışması var. Microsoft, donma sorununun 8 Mayıs’ta yayınlanacak toplu bir güncelleme ile çözüleceğini söylüyor.

Daha sonraki bir güncellemeyle ilgili bazı sorunlar yaşıyorum. Ekran koruyucuyu etkinleştirirken sistem hazırda bekletme moduna geçiyor gibi görünüyor (ki devam etmeyecek). Ayrıca şimdi belirli bir programa bağlı görünmeyen donmalar yaşıyorum. Belleği kontrol ettim ve iyi görünüyor.

Zavallı makale – “Windows 10, Windows’un daha yeni ve en güvenli sürümü olduğundan böyle olması gerekir” – belli ki MS’in korkutma taktiklerini satın almışsınız – Windows 10 ŞİMDİYE KADARKİ EN ZORLU İŞLETİM SİSTEMİ. Siz ne kadar topal yorumcular MS’i emerseniz, kendinizi o kadar çok itibarsızlaştırırsınız. İnsanların Windows 7’den geçmek istememelerinin nedeni, hala daha iyi işletim sistemi olmasıdır – MS bunu fark edene kadar, insanlar alternatifler aramaya devam edecekler. Bahse girerim 10 yıl içinde MS artık var olmayacak.

Bunun için Air Droid adında mükemmel bir uygulama var ve tek yapmam gereken uygulamayı açıp telefonumu dizüstü bilgisayarımın veya bilgisayarımın yanına koymak ve fotoğraflarım yedeklenebiliyor.
Bu makale hiçbir şeye yardımcı olmuyor. Hiçbir şey değil. Evden uzaktayken Microsoft Surface Pro 5’imi Wi-Fi üzerinden Galaxy S9+’a bağlayabilirim. Ama sadece benim evimde, bağlanmayacak! Ev Wi-Fi yönlendiricimdeki hangi ayarın bunu yapıyor olabileceğine dair bir fikriniz var mı? Linksys EA6400 kullanıyorum. Uncommon_Tater’a yanıt olarak.

Aynen

Uncommon_Tater’a yanıt olarak.

aynı

Telefon uygulaması istemiyorum. telefon istiyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*