Microsoft, Windows 10 Uygulama Önizleme Programını başlattı

Microsoft, Windows 10 Uygulama Önizleme Programını başlattı

Microsoft, ilgilenen kullanıcıların uygulamaları herkesten önce beta testi yapmasına olanak sağlayacak Windows Uygulama Önizleme Programını duyurdu. Bu, Windows Insider programını kökten değiştirmeyecek olsa da şirket, kullanıcıların Microsoft uygulamalarının ilk sürümlerini denemelerini ve en son özelliklere herkesten önce sahip olmalarını kolaylaştırıyor.

Microsoft, Windows 10 Spring Creators Update (Redstone 4) ile başlayarak, kullanıcıların daveti kabul etmesini ve uygulamaların yayınlanmamış beta sürümlerini indirmesini mümkün kılan Windows Uygulama Önizleme Programını ekliyor. Windows Insider kullanıcıları, Windows 10 uygulamalarının erken sürümlerini edinebilse de, bu yeni program, uygulamaları yeni buggy yapıları yüklemek zorunda kalmadan test etmek istiyorsanız daha da kullanışlıdır.

Ancak Windows Uygulama Önizleme programı yalnızca İçeridekiler için mevcuttur, tek yapmanız gereken içeriden öğrenenler test programına katılmak ve herhangi bir halkaya kaydolmaktır ve işletim sisteminin yeni önizleme sürümlerini yüklemek zorunda kalmadan uygulama güncellemelerini alabilirsiniz. Uygulamaların güncellemelerini yalnızca her birinin beta programına dahil olduğunuzda alabileceğinizi belirtmekte fayda var.

“İçerdekiler bize en son uygulama güncellemelerini deneyebilmek, ancak Hızlı, Yavaş ve Sürüm Önizleme halkalarından en son Insider Preview derlemelerinde olmak istediklerini söylediler. Artık Windows Uygulama Önizleme Programı aracılığıyla, herhangi bir halkadaki Insider’lar seçim yapabilirler. Microsoft’tan Dona Sarkar ve Brandon LeBlanc, bireysel uygulamaları önizlemek için” dedi.

Uygulama önizleme programı Microsoft Fotoğraflar, Alarmlar ve Saat, Geri Bildirim Merkezi, Windows Karışık Gerçeklik Görüntüleyici, Windows Kamera, Microsoft Yapışkan Notlar, Microsoft İpuçları, Paint 3D, Windows Hesap Makinesi ve Windows Ses Kaydedici için kullanılabilir. Ayrıca, Skip Ahead halkasındaki kullanıcıların, uygulama güncellemeleri için zaten uygun olduklarından, uygulama içeriden bilgi programına katılmaları gerekmediğini de belirtmekte fayda var.

Önizleme programına katılmak veya bu programdan çıkmak için desteklenen her uygulamanın Ayarlar uygulamasını açmanız gerekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*