Microsoft, Windows 11 için Android uygulama desteğini geciktiriyor

Microsoft, Windows 11 için Android uygulama desteğini geciktiriyor

Windows 11 Yapı 22000.132 geliştirilmiş bir Teams uygulaması ve yenilenen gelen kutusu uygulamalarıyla beta testi için artık kullanılabilir. Bu toplu güncelleştirme tamamen hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle ilgilidir ve Microsoft, 21H2 sürümü için son derlemeyi halihazırda tamamlamış olduğundan yeni özellikler yoktur.

Thie yamasının adı “Windows 11 (10.0.22000.132) (KB5005190) için Toplu Güncelleştirme”dir ve güncellemeleri kontrol ettiğinizde otomatik olarak indirilir/yüklenir. Microsoft, yeni yamaya ek olarak, Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme’nin yeni bir sürümünü, Windows Defender güvenlik güncellemesini ve .NET Framework Ağustos 2021 güncellemesini de yayımladı.

Windows 11 KB5005190, Microsoft Teams Chat görev çubuğu entegrasyonu için büyük geliştirmelerle birlikte gelir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Microsoft Teams sohbet özelliği doğrudan görev çubuğuna entegre edilmiştir ve kullanıcıların yalnızca birkaç tıklamayla sohbet veya arama başlatmasına olanak tanır ve tamamen ücretsizdir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Windows 11, Microsoft Teams sohbet uygulaması için özel bir düğmeye sahip olacaktır. Şimdiye kadar, Teams sohbet uygulamasının işlevselliği çok sınırlıydı ve yalnızca kullanıcıların birbirleriyle sohbet etmesine izin veriyor. Bugünkü güncellemeyle Microsoft, bire bir ve grup sesli ve görüntülü arama özelliklerini kullanıma sunuyor.

Windows 11 Build 22000.132, doğrudan görev çubuğundan toplantılar oluşturmanıza ve bunlara katılmanıza olanak tanır ve mikrofonunuzu veya kameranızı değiştirme özelliğine de artık erişilebilir. Yakın gelecekte, kullanıcılar ekranlarını paylaşabilecek ve Windows 11’in Teams sohbet penceresinde katılımcıların listesini görebilecekler.

Yeni önizleme yapısının yanı sıra Snipping Tool, Mail & Calendar ve Windows Calculator uygulamasının yeni sürümlerini de alıyoruz. Bu uygulamalar, bazı düzen ve marka değişikliklerinin yanı sıra Windows 11’in görünümüne ve hissine uyacak şekilde yenilendi.

Snipping Tool durumunda Microsoft, “Snipping Tool” adlı bir program oluşturmak için klasik Snipping Tool ile Snip & Sketch’i birleştiriyor. Kullanıcıların belirli bir pencerenin ekran görüntüsünü hızla almasına yardımcı olmak için hem eski hem de modern araçların özelliklerini birleştirir.

Klasik Ekran Alıntısı penceresi, yeni uygulama kontrollerinde Akıcı Tasarım ile güncellendi.

Windows 11 Build 22000.132’de Snipping Tool, işletim sisteminin yerel temasını dikkate alır ve düzenleme araçları sağlar. Varsayılan klavye komutunu kullanarak bir ekran görüntüsü yakaladıktan sonra, ekran Alıntısı Aracı’nda (önceki adıyla Alıntı ve Taslak) ek açıklamalar, iyileştirilmiş kırpma ve diğer seçeneklerle açılır.

Öte yandan, Hesap Makinesi ve Posta ve Takvim uygulamaları köşeleri yuvarlatılıyor ve Mika malzeme desteği alıyor.

Ayrı bir Soru-Cevap oturumunda Microsoft, bu görsel değişikliklerin Windows 11’in performansını etkilemeyeceğini açıkladı.

Derleme 22000.132’deki (KB5005190) diğer iyileştirmelerin listesi:

NSWindows 11 KB5005190’ı yükleyin (Derleme 22000.132), şu adımları kullanın:

Bu yama, halihazırda Geliştirme veya Beta kanalının bir parçası olan kullanıcılar için mevcuttur. Insider programında yeniyseniz ve desteklenmeyen donanımınız varsa güncelleme görünmez. Gereksinimleri atlamak için Kayıt Defteri değerlerini değiştirmeniz ve güncellemeyi desteklenmeyen cihazlarda çalıştırmanız yeterlidir.

Windows 11 Build 22000.132 şu bilinen sorunlarla birlikte gelir:

Bu güncelleştirme, Microsoft Teams sohbet arama ve konferans özelliklerini de bozabilir.

Toplu güncellemeyi uyguladıktan sonra performans veya diğer kritik sorunları fark ettiyseniz, güncellemeyi Denetim Masası’ndan manuel olarak kaldırarak her zaman önceki sürüme geri dönebilirsiniz.

Veya Ayarlar > Sistem > Kurtarma > Gelişmiş > Sorun Giderme > Gelişmiş seçenekler’e gidebilir ve kaldırma seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*