Microsoftes ve yanlış Windows 10 güncellemesini çekiyor

Microsoftes ve yanlış Windows 10 güncellemesini çekiyor

Windows 10’un Başlat menüsü sorunu ilk olarak Eylül ayında ortaya çıktı ve Ekim ayında yayınlanan güncellemeleri uyguladıktan sonra daha fazla kullanıcı sorunu bildirmeye başladı. Başlangıçta Microsoft, bu sorunları “çözüldü” olarak işaretledi ve şirket, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri izleyeceğini söyledi.

Firma, “Kullanıcıların bu alanlarla etkileşim kurarken yüksek kaliteli bir deneyim yaşamalarını sağlamak için izlemeye devam edeceğiz” dedi.

Microsoft Yanıtları web sitesindeki bir yayında, Microsoft mühendisi, KB4522355’i yüklemenin Başlat Menüsü ve Microsoft Edge ile ilgili sorunları çözeceğini doğruladı. Microsoft, Edge tarayıcı hatasını düzeltmiş olsa da, Windows 10 sürüm 1903’teki bazı kullanıcıların Başlat Menüsü ile ilgili sorunlar yaşamaya devam ettiği görülüyor.

Kullanıcılar, KB4522355 uygulandıktan sonra Windows 10’un Başlat menüsünün kilitlendiğini veya başlatılamadığını bildirdi. Başlat menüsü kritik bir hatayla başarısız olmadığı için biraz farklı bir sorun gibi görünüyor.

“Bu güncellemenin bir kısmı, birçok kullanıcının karşılaştığı başlat menüsü sorununu düzeltmekti. Ancak bu sorunun hala mevcut olduğunu ve hala büyük bir sorun olduğunu bildirmek isterim. 1803 sürümünden çıkmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz çünkü hayatın sonu yaklaşıyor (12 Kasım 2019), ancak bu belirli bir konu bunu yapmamızı engelliyor” diye yazdı bir kuruluşta çalışan bir kullanıcı.

Diğer tüm Windows 10 güncellemeleri gibi, KB4522355 de bazı kullanıcılar için genel bir hata mesajı (0x800F081F ) ile yüklenemiyor.

Bir kullanıcı, yamanın aşağıdaki hata mesajıyla yüklenemediğini söyledi:

KB4522355 bazı insanlar için bir kabus olabilir, ancak çoğunluk için sorunsuz bir yolculuk oldu.

Destek belgesinde yapılan bir güncellemede Microsoft, yakın tarihli bir Windows 10 kümülatifinin Qualcomm tarafından geliştirilen Bluetooth adaptörlerinin performansını etkileyen bir hatayı çözmesi gerektiğini doğruladı.

Bu değişiklik ayrıca Windows 10 sürüm 1903’ün daha fazla yapılandırmaya yüklenebileceği anlamına gelir.

Windows Dashboard’a göre, sorunların çoğu Windows 10 sürüm 1903’te çözülmüştür.

Hâlâ sorun yaşayan kullanıcılar, Microsoft, Windows 10 Kasım 2019 Güncelleştirmesini dağıttıktan sonra iyileştirmeler görmelidir. En kararlı güncellemelerden biri olarak lanse edilen Windows 10 19H2 (sürüm 1909), 12 Kasım’da tüketicilere gönderilmeye başlayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*