Microsoft’tan Phil Spencer, bulut oyun platformlarının gerçek düşman olduğunu söylüyor

Microsoft’tan Phil Spencer, bulut oyun platformlarının gerçek düşman olduğunu söylüyor

microsoft.jpg

Konsol devleri savaş değil barış yapmalı çünkü Microsoft Bugün endişelenecek olanın oyun akış servisleri olduğunu iddia ediyor. Bir Protocol.com’a göre, şirket uzun süredir konsoldaki rakipleriyle birleşik bir cephe oluşturmak istiyor olabilir – Nintendo ve Sony.

Bulut oyunu olarak da bilinen video oyunu akışı sunan platformlar, teknolojik sınırlamalar nedeniyle henüz konsolları yenmek üzere değil. Ancak bulut oyununun avantajı, oyuncuların ilk etapta bir konsol satın almak için çok fazla harcama yapmasına gerek olmaması ve internet bağlantısı olan herhangi bir bölgeye sunulabilmesidir. Geçen yıl gerçekleştirilen bir Statista araştırmasında, bulut oyunlarının 2023 yılına kadar 450 milyon ABD Doları (~1,86 milyar RM) değerinde bir iş haline gelmesi bekleniyor.

17501.jpg

Bunu göz önünde bulundurarak Microsoft, Nintendo ve Sony ile ateşkesin mantıklı olduğuna inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda, Phil Spencer (Microsoft’ta Oyundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) şunları söyledi: “Amazon ve Google nasıl yapılacağına odaklanırken, bu adamlarla (Nintendo ve Sony) format savaşları için bir kavga içinde olmak istemiyorum. dünya çapında 7 milyar insana oyun olsun.”

Ancak böyle bir ittifakın ne gibi önlemler alabileceği, anlamlı olacağı tartışılmadı. Bize göre Microsoft Xbox, Nintendo Switch ve Sony PlayStation 4 arasındaki çapraz oyun, başlamak için iyi bir yer olacaktır. Konsol oyunlarına bulut oyunlarına göre üstünlük sağlamaya devam edeceğine inandığınız başka bir şey var mı? Facebook sayfamızda bize bildirin ve diğer haberler için TechNave.com’u takip etmeye devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*