Microsoft’un Edge ve Internet Explorer, Tarayıcı Pazar Payını kaybetmeye devam ediyor

Microsoft’un Edge ve Internet Explorer, Tarayıcı Pazar Payını kaybetmeye devam ediyor

Microsoft bugün, Fall Creators Update için yeni bir Windows 10 Build 16299’u genel halka yayınladı. Windows 10 Build 16299 ISO Görüntüleri İndirme Bağlantıları artık UUP dosyalarıyla birlikte yayında.

Windows 10 Build 16299 ISO İndirme bağlantıları:x64 linkandx86 linkOR Insider build.

Windows 10 Fall Creators Güncellemesi İndirme bağlantıları: x64 linkandx86 linkOR Insider build.

Medya Oluşturma aracı indirme bağlantılarını görüyor musunuz? Endişelenme. ISO’ları indirmek için, geliştiricinin araçlarını web tarayıcısında açmanız gerekir, bunu F12 düğmesine basarak yapabilirsiniz. Açıldıktan sonra ayarları değiştirin ve tarayıcıyı Android veya iPhone sürümüne değiştirin. Chrome kullanıyorsanız, küçük cep telefonu simgesine tıklayın ve sayfayı yenileyin. İşte bu, şimdi ISO’ları indirebileceksiniz.

Windows 10 Fall Creators Update, işletim sistemine birçok yeni özellik ekler. En son güncellemeyle sunulan yeni değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edelim.

Kişilerim, arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize erişmenin hızlı yoludur. Kişileri görev çubuğuna sabitleyebilir ve tek tıklamayla onlarla iletişim kurabilirsiniz. Skype veya Posta ve Takvim uygulamasıyla çalışır, böylece herhangi bir uygulamayı açmadan birine mesaj gönderebilir veya e-posta gönderebilirsiniz. Dosyaları görev çubuğuna sürükleyerek doğrudan sabitlenmiş kişilerle de paylaşabilirsiniz; Windows sizin için gönderir. Sabitlenmiş kişiler size bir emoji gönderirse, görev çubuğunda hareketli bir emoji olarak görünecektir.

Windows 10, Fall Creators Update ile Karma Gerçeklik başlıkları için destek alıyor, tek yapmanız gereken Microsoft Store’dan bir Karma Gerçeklik başlığı satın almak ve sürükleyici deneyimlerin keyfini çıkarmak için uyumlu bir Windows 10 cihazı kullanmak. Windows Karma Gerçeklik göründüğünden daha iyidir, dünyayı dolaşabilir ve hatta Minecraft gibi oyunların içine girebilirsiniz.

Acer, Dell, HP ve Lenovo gibi önde gelen üreticiler yakın zamanda Windows Karma Gerçeklik başlıklarını 399$ gibi düşük bir fiyata piyasaya sürdüler, ayrıca pakette kulaklıklı hareket kontrolörü de alacaksınız.

Microsoft, marka değişikliklerinin bir parçası olarak Windows Mağazasını Microsoft Mağazası olarak yeniden adlandırdı. Windows Mağazası (şimdi Microsoft Mağazası) eskisi kadar iyi, Microsoft aslında Mağazayı bazı önemli tasarım değişiklikleriyle iyileştirdi. Microsoft Store, Fluent Design ile birlikte gelir ve hem Windows 10 hem de Xbox’taki deneyimi birleştirir, bu, platformdan bağımsız olarak daha basit bir alışveriş deneyimi sunar.

Microsoft, Windows 10’un yerleşik Fotoğraflar uygulamasına büyük bir güncelleme veriyor. Artık basit bir fotoğraf görüntüleyiciden çok daha fazlası, filtreler, metin, 3B efektler ve hatta 3B nesneler (yakında) ekleyebilirsiniz. Windows 10 yükseltildikten sonra, Story Remix özelliğinin keyfini çıkarmak için Fotoğraflar uygulamasını açmanız ve oluştur düğmesine tıklamanız gerekir.

Microsoft Edge, kitaplarınıza açıklama ekleme yeteneği gibi yeni özellikler de alıyor. Dört renkte veya alt çizgide mevcut olan vurguları ekleyerek, metni kopyalayarak ve yorum ekleyerek kitabınızı Edge tarayıcısında kişiselleştirebilirsiniz. Dijital asistan Cortana da okuduğunuz içerik hakkında daha fazla bilgi bulabilecek.

Artık favori web sitelerinizi görev çubuklarına da sabitleyebilirsiniz; bu, web sitelerine doğrudan görev çubuğundan anında erişmenizi sağlar. Bu özelliği etkinleştirmek için Edge -> Menu -> Bu sayfayı görev çubuğuna sabitle bölümünde bir web sitesi açın ve hepsi bu kadar. Bir diğer önemli değişiklik ise Microsoft Edge’deki tam ekran modudur, F11 tuşuna basarak etkinleştirebilirsiniz. Son olarak, Merkez -> Favoriler’den favorilerin URL’sini düzenleyebilir ve bir URL düzenle seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Microsoft, güncellemeyi hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle birlikte genel halka yayınladı. Microsoft, bugünkü güncellemeyle birçok hatayı düzeltti. Şirket, optik sürücüyle ilgili ‘Bu PC’ altında listelenmediği bir sorunu düzeltti. Şirket, Microsoft Edge’de gömülü PDF’leri kaydırırken tarayıcının çökmesine neden olan bir hatayı nihayet düzeltti.

Bir uygulamanın dosya indirmesini engellemek için Otomatik Dosya İndirme bildirimini kullanmanın UWP uygulamaları için çalışmamasına neden olan başka bir sorun düzeltildi. Windows Defender ayrıca, dosya seçici iletişim kutusunu kullandıktan ve küçük resimlerini görüntüledikten sonra yalnızca çevrimiçi olarak seçilen dosyaları indirdiği bir soruna yönelik bir hata düzeltmesiyle güncellendi.

Önizleme güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleme > Windows Update’e giderek yeni yapıyı indirebilirsiniz. Alternatif olarak, üçüncü taraf ISO’ları indirir ve güncellemeyi makinenize yüklersiniz.

Merhaba! DISM kullanarak yüklememi onarmak için Windows 10 Sürüm 1709 Derleme 16299.192 / 64 Bit ALMAN’ın ISO dosyasını arıyorum.

ABD Web Analitiği şirketi Net Applications’ın son verilerine göre, Microsoft’un Edge ve Internet Explorer, Tarayıcı kategorisinde pazar payını kaybetmeye devam ediyor. Her iki uygulama için de Pazar payı, yılın başından bu yana en büyük düşüş olan %21’e düştü.

Microsoft şu anda Edge tarayıcısıyla ilgili iki ana sorunla karşı karşıyadır, çünkü Edge tarayıcısına yılda iki kez yeni özellikler sunar ve bu yalnızca Windows 10 cihazları içindir. Microsoft, Mobil’deki en başarılı işletim sistemi olarak Android ile rekabet ediyor ve Microsoft’un web tarayıcısını mobil platformda yayınlaması daha mantıklı.

Edge tarayıcısının düşüşü, çoğunlukla, Edge, Windows 10 PC’ler için yetkin bir tarayıcı olmasına rağmen, Chrome ve Firefox kullanıcıları için mevcut olan uzantıların eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Redmond Giant’ın, PC’lerde Windows 10 S’nin piyasaya sürülmesiyle Edge Browser’ın Pazar payını artırmada başarılı olup olmayacağını şimdi göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*