Microsoft’un katlanabilir Windows 10 cihazı uygulamaları akıllıca işleyecek

Microsoft’un katlanabilir Windows 10 cihazı uygulamaları akıllıca işleyecek

Microsoft, Chromium tabanlı tarayıcıların performansını sorunsuz kaydırma yanıtı ve daha düşük pil kullanımıyla artırmayı umuyor. Microsoft kısa süre önce gereksiz medya önbelleğe almayı kapatacak ve Chrome’un Windows 10’daki yoğun pil tüketimini azaltacak yeni bir özellik önerdi.

Microsoft Edge ekibindeki bir grup mühendis, Chrome’un pil kullanım sorununu eninde sonunda çözeceğini umdukları başka bir çözüm üzerinde çalışıyor. Microsoft, Chrome ekibinin Windows 10’da donanımdan yüklenmiş ses işlemeyi büyük ses arabellekleriyle etkinleştirmesini istiyor.

Amaç, ‘gelişmiş güç verimliliği ve daha uzun pil ömrü’ sunmaktır. Mevcut Chrome’un çözümü, daha küçük ses arabellekleriyle ses hizmetini kullanır ve ses işlemeyi donanıma aktarmaz. Mevcut yöntem yoğun CPU’dur ve cihazın düşük güç durumunda kalabileceği süreyi azaltır.

Microsoft, bu özelliğin, Chromium’un cihazınızın pilini öldürmesini durdurmak için desteklenen donanıma sahip Windows cihazlarda HTML Medya Öğelerini kullanacağını söylüyor. Ayrıca, medya oynatma senaryoları üzerindeki olumsuz etkileri de sınırlandıracak ve ses işleme deneyimi, mevcut çözümlerin boşaltılmamış ses boru hattıyla şu anda sunduğundan daha iyi olabilir.

Yerel testlere göre, teklif uygulanırsa ortalama ~150mW iyileştirme tasarrufu sağlayabilir.

Microsoft mühendis ekibinden William Carr bu özellik üzerinde çalışmaya başladı ve son taahhüt 8 Ağustos’ta yapıldı. Ses boşaltma desteği, desteklenen Windows 10 cihazlarına deneysel bir bayrak aracılığıyla gelmelidir.

Microsoft, uygulama gereksinimlerine ve mevcut giriş/çıkış cihazlarına göre doğru donanım yapılandırmasını belirleyebilen katlanabilir bir cihazın veya çift ekranlı dizüstü bilgisayarın nasıl yapılacağını araştırıyor.

Tarafımızdan tespit edilen yeni bir patent başvurusuna göre Microsoft, uygulamalar için doğru donanım yapılandırmasını belirlemek için ‘ekran cihazı seçim modülü’ üzerinde çalışıyor. Microsoft’a sunulan patent, ‘DONANIM YAPILANDIRMASINA DAYALI GÖRÜNTÜ CİHAZI SEÇİMİ’ başlıklı ve USPTO tarafından 15 Kasım 2018’de yayınlandı.

Microsoft’un patenti, uygulamadan bir girdi (sistem veya aksesuar gereksinimi) alacak şekilde yapılandırılacak çift ekranlı bir cihaz içindir. Cihazda iki ekran bulunur ve her iki ekran da benzersiz bir donanım yapılandırmasına sahiptir.

Cihaza güç sağlayan işlemci, girişi ‘ekran cihazı seçim modülüne’ gönderecektir. Birinci ve ikinci donanım konfigürasyonlarına bağlı olarak modül, uygulamayı birinci ekrandan ikinci ekrana aktaracaktır.

“Bazı düzenlemelerde, birinci donanım yapılandırmasından en az biri ve ikinci donanım yapılandırması, dokunmatik ekran, izleme paneli, ekran kalemi, kalem, fare, klavye, oyun denetleyicisi, kamera, ortam ışığından oluşan gruptan seçilen en az bir giriş cihazı içerebilir. sensör, mikrofon ve ivmeölçer” yazıyor.

Ek veya alternatif olarak, ikinci donanım konfigürasyonunun, uygulama programı donanım spesifikasyonlarıyla birinci donanım konfigürasyonundan daha yakından eşleştiğinin belirlenmesi, en azından kısmen, birinci ekranın çözünürlüğüne ve ikinci ekranın çözünürlüğüne dayandırılabilir, ki firma, aşağıda belirtilmiştir. patent başvurusu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*