Microsoft’un şimdi siyah bir Surface Duo üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Microsoft’un şimdi siyah bir Surface Duo üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Microsoft, ücretsiz Windows 10 yükseltme programını 2016’da resmi olarak tamamladı, ancak gereksinimleri karşılarsanız yine de ücretsiz bir Windows 10 kopyası alabilirsiniz.

Ücretsiz yükseltmeye hak kazandığınızı düşünmeyebilirsiniz, ancak testlerimize ve kullanıcı raporlarımıza göre Windows 10, Windows 7 işletim sistemini kullanan herkes için hala ücretsizdir. Orijinal Windows 7 yedek lisansına sahip kullanıcılar ayrıca Windows 10’a yükseltebilir ve ücretsiz olarak dijital lisans alabilir.

Microsoft çalışanı olduğunu iddia eden bir Reddit kullanıcısına göre, “ücretsiz yükseltme teklifinin” tamamı bir pazarlama kabartması olduğu için Microsoft’un ücretsiz Windows 10 yükseltmesinden yararlanabilirsiniz.

Windows 10’u ücretsiz edinmek için şu adımları izleyin:

Yukarıda belirtilen adımlar yalnızca yasal bir Windows 7 veya Windows 8.1 kurulumunuz olduğunda çalışacaktır.

Başta belirttiğimiz gibi, Windows 10’un ücretsiz yükseltme teklifi pazarlama tüyolarıydı ve her zaman Windows 7’den Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Bunun nedeni, Microsoft’un lisans gelirinden çok Windows 10 pazar payına önem vermesidir.

Microsoft bu ‘boşluğu’ duyurmak istemiyor ve isterse ücretsiz yükseltmeleri yine de durdurabilir, ancak 26 Aralık itibariyle teklif hala aktif.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*